תהליכי תרפיה בתנועה בפגישות פרטניות וקבוצתיות – יוצרים מציאות

אינדקס מטפלים/ות - סינון לפי סוג התמחות מקצועית

התמחותטיפול ותרפיה בתנועה

re-moving
תרפיסטית בתנועה M.A ומנחת קבוצות מוסמכת. קליניקה פרטית, טיפול קבוצתי, סדנאות.
אור בגים
מייסדת שיטת "נפש חיה" - לימוד נתיב השלמות הפנימית, מטפלת רגשית רב - חושית, מתמחה בתנועה ובמגע. מטפלת בילדים, מתבגרים ומבוגרים.
טיפול בתנועה

תרפיה בתנועה ומחול מאפשר קיום יסי גומלין בין גוף לנפש. הזכרונות של האדם וחוויות נזכרים וזרובים  בגוף, בתהליך ריפוי זה אנו מאפשרים לקבל מסרים מהגוף באופן נרחב, בלתי אמצעי ומגביל,  להבדיל מהדרך המילולית שהינה מוגבלת יותר.
בראיה ההוליסטית, גוף ונפש חד הם ועל כן קיים קשר הדוק בין הרגשות שלנו, מחשבותינו וגופינו, קשר הדדי בו ניזונים רגשותינו מתנועות הגוף שלנו ולהיפך. למעשה, בתנועות הגוף הבסיסיות ביותר כגון עמידה ויציבה מוכלים ומשתקפים היסטוריה רבה של חוויות חיים ורגשות.

אז איך ההבנה של קשר הדוק זה ועבודה עם תנועות הגוף, יכולה בתהליך תרפיה ליצור שינוי בחייך?

אין אנו יכולים להתמודד ולטפל ברגש שאין אנו מודעים לו ולמרות זאת, בלתי נמנע כי חלק מחוויות עבר טראומתיות ולא נעימות ישקעו אל תת המודע, ינהלו את חיינו, תגובותינו, מחשבותינו ומכאן כמובן את  רגשותינו (מחשבות יוצרות רגשות).

היות וכאמור, גוף ונפש הם יחידה אחת בלתי נפרדת, ההתמקדות בגוף באמצעות תרפיה בתנועה, מאפשרת לנו להעזר בו ככלי מרכזי להבעה ושינוי, כלומר נוכחות מלאה איתו משמעה היא נוכחות עם הרגשות שלנו, שאנו מכילים בתוכנו.
בתהליך הדרגתי, תיווצר תנועתיות וזרימה נכונה של הרגשות בתוכנו, אלו שאנו מודעים אליהם ואלו שלא.

אבחון

דפוסי התנועה שלנו משקפים את הקורה בתוכנו ומאפשרים למטפל לאבחן ולראות את עולמינו הפנימי, לצפות במתרחש בעולם הרגשי של שלנו ובתכנים המתחוללים בנפשינו ולהביא עולם רגשי זה אל המציאות דרך התנועה.  מכאן, ניתן יהיה לתת ביטוי לרגשותינו ולשחררם.

ריפוי

קשיים בחיינו לרוב נוצרים מרגשות מודחקים, שאנו לא מודעים אליהם ו/או אין לנו את הכוחות הנפשיים להתמודד איתם. כאשר הגוף מתחיל לנוע, רגשות מתחילים לנוע והנפש  עוברת טרנספורציה. עם התנועה יצופו רגשות, שבליווי וחיזוק המטפל ניתן יהיה להתמודד ולעכל אותם, ומכאן גם לפנות אותם, משום למעשה, כל עוד אנו לא מתמודדים עם הרגש, הוא חסום בתוכינו, יוצר עומס רגשי שמיצר לנו מציאות לא רצויה במגוון תחומי חיינו.

המטפל/ת

הצפיה של המטפל בתנועתיות המטופל בתהליכי תרפיה בתנועה, מאפשר למטופל תחושה של נראות, של נוכחות עבורו, תחושת ביטחון והכלה. תנועות המטפל משקפות באופן לא מודע למטופל את המרחש בתוכו מה שמאפשר התמודדות קלה יותר על הרגשות שצפים.

זרימה

דרך החיים היא זרימה, הכל משתנה ודינמי. הגוף שלנו הוא חלק אינטגרלי בלתי נפרד מתנועה זו. כאשר אנו חוסמים רגש קשה בתוכנו ולא מאפשרים לו נוכחות אנו עוצרים את הזרימה ובעצם "חונקים" בתוכנו תחושות כבדות, מועקה, חרדות, דיכאון.

חיזוק ביטחון עצמי

המודעות אל גופינו, חיבור אליו, "התייחדות" עימו באופן בלתי נמע גם מיצרת חיזוק לתחושת הביטחון העצמי, הדימוי ווההערכה העצמית. התנועה יוצרת חיבור בין הגוף לנפש, חיבור שיוצר תחושת שלמות ושלווה.

ילדים ונוער

טיפול בתנועה אפקטיבי במיוחד לילדים ונוער המתמודדים עם הפרעות קשב וריכוז וקשיים בוויסות רגשי, ילדים המתמודדים  ביטחון עצמי נמוך וביישנות יתרה משום שהוא מאפשר לילד תנועה, ולא שם אותו בפוזיציה של חוסר מעש בו הוא לעיתים מרגיש כאילו הוא נצפה ונבחן.

נשים

הריפוי בתנועה מאפשר לך להיות בנוכחות עם גופך, להתחבר אליו ואל עולמך הפנימי שלעיתים נדחק הצידה בתוך מרוץ החיים, השגרה, הרצון לרצות ולספק אחרים. תהליך זה מאפשר לך לראות את עצמך, להתחבר למהותך הפנימית, לתת לעצמך ולחזור לתחושת תשוקה עצמית, עוצמה ונוכחות. היות וכאמור, הריפוי בדרך זו הינו בלתי אמצעי הוא יעיל מאוד עבור קהל יעד המתמודד עם קשיים שפתיים ואוכלסיית ילדים בספקטרום ההוליסטי.

תהליך זה מאפשר ריפוי והקלה בהתמודדויות הבאות: הפרעות קשב וריכוז ווויסות חופשי, קשיים רגשיים, חוסר ביטחון, קשיי לחץ וחרדה, התמודדות עם אבל ואובדן.

המתן

Auto onPageLoad Popup

*אני רוצה לקבל תכנים מעצימים בתחומים הבאים:

כתובת הדוא"ל שתמסרו לא תועבר לכל גורם חיצוני, גם אנחנו שונאים ספאם.