קלינאית תקשורת תל אביב ואזור המרכז - מי-טל הלוי רוזנבלט
ניוזלטר
X

ניוזלטר

אנו שונאים ספאם ופרטיך לא יעברו לאף גורם חיצוני

קלינאית תקשורת

נעים מאוד להכיר

אני קלינאית תקשורת בעלת התמחות באבחון וטיפול שיקומי לאנשים הסובלים מהפרעות בשפה, בדיבור (היגוי, שטף וקול) ובבליעה בעקבות נזק מוחי
מי-טל הלוי רוזנבלט
קלינאית תקשורת
צרו עימי קשר
X

צרו עימי קשר

אודותי

בעיניי, שיקום של אדם הינו תהליך מאתגר, מרתק ומספק. הוא דורש מהמשתקם ומטפליו להצטייד באופטימיות ובהתמדה.                                                                                                                           מטפל טוב הוא שיודע לראות באדם את המכלול מעבר לקשיים הספציפיים בהם הוא מטפל

אני קלינאית תקשורת בתל אביב ואיזור המרכז - מומחית בשיקום לאחר פגיעות ראש, אירועים מוחיים ומחלות נוירולוגיות וניווניות שונות. 

קלינאי התקשורת עוסק בשיקום ארבעה תחומים עיקריים: 
1. טיפול שפתי - מתמקד בליקויים בשפה ותקשורת  (כגון: אפזיה, קושי בשליפת מילים, בעיות בתחביר, כתיבה, הבנת הנקרא, תקשורת לא מילולית וכו').
2. טיפול בדיבור -  מתמקד בליקויים במוטוריקת הדיבור (דיסארתריה, דיספרקסיה, קושי בהיגוי ובשטף הדיבור)
3. טיפול קול - מתמקד בליקויים באיכות הקול ובשימוש בקול (צרידות, שימוש בגובה טון לקוי או ליקוי בפרוזודיה / אינטונציה).
4. טיפול ביכולת האכילה והבליעה - מתמקד בהפרעות בליעה בגיל המבוגר 

קצת עליי,

סיימתי תואר ראשון ושני בחוג להפרעות תקשורת באוניברסיטת תל אביב, בהצטיינות ובהצטיינות יתרה בהתאמה  

התמחתי במרכז השיקום של בי"ח שיבא בתל השומר במחלקות שיקום גריאטרי, שיקום נשימתי ומחלקת אשפוז יום שיקומי. במסגרת עבודתי, הייתי אחראית צוות קלינאיות התקשורת במחלקה, הדרכתי סטודנטים וקלינאים, עסקתי במחקר, בקידום ובפיתוח התחום.

כמו כן, הייתי אחראית תחום קלינאיות התקשורת ביחידה לטיפולי בית ב"מכבי שירותי בריאות". במסגרת תפקידי, עסקתי בבנייה ופיתוח צוות, הדרכה ובקרה מקצועית וקידום המודעות לחשיבות קלינאי התקשורת בטיפול באדם המבוגר.  

כיום, אני בעלת קליניקה פרטית ומרפאה עצמאית של קופת חולים "מכבי". אני מלמדת סטודנטים לתואר ראשון בקורס "הפרעות שפה נרכשות" בחוג להפרעות תקשורת באוניברסיטת תל אביב. מעבירה הדרכות והרצאות לקלינאים. כמו כן, עוסקת בתחום המחקר העיקרי שלי: הפרעת ה"דיבור החטוף" (הפרעת דיבור המאופיינת בדיבור מהיר, מרוח, לא מובן וחסר שטף). 

 

מזה כ-10 שנים, אני זוכה לעסוק במקצוע בעל חשיבות רבה כל כך בשיקום אנשים עם מגוון ליקויים נוירולוגיים. יכולות השפה, הדיבור והבליעה הינן יכולות בסיסיות וקריטיות לתפקודו של האדם. אבחון וטיפול ע"י קלינאי תקשורת מסייע בשיקום יכולות אלה ובמציאת דרכי התמודדות יעילות עם הקשיים בהן.

מאמרים

שיקום הפרעות שפה, דיבור ובליעה

קלינאי תקשורת הוא בעל מקצוע פרא-רפואי, המאבחן ומטפל בהפרעות שפה, דיבור ובליעה. מהם הליקויים שיכולים להיגרם ליכולות אלו בעקבות מחלה נוירולוגית או נזק מוחי?
להמשך קריאה >

בעיות שפה בגיל המבוגר

עם העלייה בגיל, ניתן להרגיש שינויים ביכולות השפתיות שלנו. מהם הקשיים השכיחים בשפה בגיל המבוגר ומה ניתן לעשות לגביהם?
להמשך קריאה >
יצירת קשר
המתן

Auto onPageLoad Popup

*אני רוצה לקבל תכנים מעצימים בתחומים הבאים:

כתובת הדוא"ל שתמסרו לא תועבר לכל גורם חיצוני, גם אנחנו שונאים ספאם.