המצב הנפשי בטיפולי פוריות שלא צולחים - יוצרים מציאות

חיפוש מאמריםהמצב הנפשי בטיפולי פוריות שלא צולחים

הודיה בכור

הטבע של האישה – היא רוצה לתת חיים. הרחם אצלה, כל חודש מחדש תזכורת בצורת וסת – יש לך הזדמנות להיכנס להריון. אך חלק מהנשים לא מצליחות לעשות זאת בקלות כמו חברותיהן, מה שיוצר הרבה אסוציאציות שליליות סביב נושא הפוריות. טיפולי פוריות בכלל משנים את מהלך החיים הפחות או יותר תקין ויוצרים תחושה של 'אני מוזרה, משהו בי פגום'. מה קורה ואיך אפשר להתמודד עם כך?

טיפולי פוריות יכולים להיות תהליך ארוך ומייגע שמעלה שאלות רבות שאין עליהם תשובות. למה זה לא מצליח? מתי זה יצליח כבר? האם זה בכלל יצליח? ומה יקרה אם זה לא יצליח לעולם?

גם אם את לא שואלת את השאלות האלה בקול, עדיין הן מהדהדות אצלך וחוסר וודאות שישנה לגבי התשובות – מעיקה עד מאוד.

פתאום יש צורך להתפשר על דבר כזה טבעי כמו ילד שלך. רצית ללדת כמה ילדים, אבל רק להיכנס להריון עם אחד נהיה בקושי אפשרי. חלמת על שולחן מלא בילדים ומשפחה גדולה ומאוחדת, אבל עכשיו אחרי טיפולי פוריות שלא צולחים, גם אם ילד אחד ישב בשולחן זאת כבר מתנה.

ומה שמפריע לעשות שינוי אלו שני דברים. ראשון - שאת לא יודעת שיש דרך אחרת לעזור לעצמך לפתור את בעיית הפוריות. שני – את כל כך חסרת כוח פיזי ובעיקר נפשי מכל התהליך שכאשר רופא אומר שיש לך סיכוי טוב בפעם הבאה – את הולכת על זה באוטומט כי זה מוכר וידוע ואולי הפעם זה יצליח?

כן מוכר וידוע, אפילו אם לא עוזר – עדיף על פני דברים שנשמעים הזוי?

האם באמת עדיף לך, הלחץ ודאגה מהבדיקות לא תקינות, או פחד מהריון חוץ רחמי, או דאגה במשך שבועיים מה תהיה התשובה, או פחד לפספס את הרכבת, או בטא שתתחיל לעלות ואז תרד, או בכלל חרדה שקופת חולים תגיד לך 'זהו, גברת, מיצית את מכסת הטיפולים שלך'? ועם כל מחזור גם הלב מדמם ובוכה...

אולי תרצי לפתור את בעיית הפוריות, להיכנס להריון בלי עיקובים, להכין רחם לקליטת ההיריון כך שעובר ישתרש שם בכיף, למלא שולחן שבת וחג במספר הילדים שאת רוצה (ולא מה שקופה מאשרת), שתהיי שמחה לקבל וסת, להודות עליה ולדעת שאת מסוגלת להיכנס להריון, לדעת שהכל תקין?

אלברט איינשטיין אמר פעם "אי-שפיות זה לעשות אותו דבר פעם אחר פעם ולצפות לתוצאות שונות". זה כל כך קשה להיות חזקה ולהגיד 'משהו כאן בטיפולי הפוריות האלה לא עובד עלי, אני רוצה למצוא מה כן עובד עלי'.

הקושי לשנות את הדרך ולעלות סיכוי להיכנס להריון נוצר בעקבות הדברים הבאים:

-          'אני אנסה רק עוד פעם אחת', 'אני חושבת שהפעם זה יצליח' (תהיי כנה עם עצמך – כמה פעמים אמרת את זה וזה עדיין לא צלח?)

-          'מה יגידו עלי', 'יגידו שאני משוגעת שאני מפסיקה את הסבל הזה', 'זאת האופציה היחידה שיש לי להיכנס להריון', 'אחרי הניסיונות הכושלים בטיפול הבא יש לי יותר סיכוי להיכנס להריון'

-          'לא נצליח לעמוד בהוצאות נוספות, ולכן עדיף טיפולים מסובסדים' (זאת טעות הכי גדולה, אחרי זה תהיי מוכנה להשקיע את כל הכסף שבעולם בשביל לתקן את הנזק שנגרם בעקבות טיפולי פוריות)

-          בושה עצמית, בגלל שכבר עשית כמה טיפולים שלא צלחו, ומה זה אומר עליך כשתיכנסי להריון בדרך אחרת 'עשיתי טעות' (הפחד מלעשות טעות או שמישהו יגלה שעשית טעות – גורם לך לבטל באופן לא מודע את האופציה של ההיריון הספונטני)

אני מציעה לך לחשוב על עצמך. תתנתקי מכל הקולות המיותרים שיש לך בראש. ופשוט תשאלי את עצמך – האם את רוצה לקחת אחריות עליך ולמלא את בית שלך בילדים חמודים או את רוצה להמשיך ולהידפק על דלתות של הרופאים בתקווה שמשהו ישתנה?

אם את רוצה לפתור את בעיית הפוריות ולהפסיק להיות תלויה בבדיקות, טיפולים ורופאים, אם את רוצה להרגיש חופשיה, בטוחה בעצמה ומאושרת – את מוזמנת להשאיר את הפרטים שלך ואחזור אליך בהקדם.

לסיכום, ההתמודדות הנפשית בטיפולי פוריות כל כך קשה שזה גורם לנשים פשוט להתנתק רגשית מכל התהליך שצריך להיות משמח וטבעי ולהפוך אותו לאוטומטי, קר ודוחה. אך לי יש פתרון הרבה יותר טוב בשבילך...

אודות כותב/ת המאמר
הודיה בכור
מטפלת NLP - בחזרה לפוריות
צרו עימי קשר
X

צרו קשר

אודות
מטפלת NLP - הודיה עוזרת לנשים להיכנס להריון; כמו כן מנחה נשים עם מחלות אוטואימוניות ומחלות החוזרות על עצמן; גם בעיות משקל, הערכה עצמית והתמכרויות. מציעה טיפול מרחוק בסקייפ/טלפון
המתן

Auto onPageLoad Popup

*אני רוצה לקבל תכנים מעצימים בתחומים הבאים:

כתובת הדוא"ל שתמסרו לא תועבר לכל גורם חיצוני, גם אנחנו שונאים ספאם.