טיפול NLP ודימיון מודרך - מטפלים מוסמכים בפריסה ארצית - יוצרים מציאות

אינדקס מטפלים/ות - סינון לפי סוג התמחות מקצועית

התמחותטיפול nlp - מטפלים מוסמכים

גיא מסד
מנחה בכיר ב-NLP ודמיון מודרך, מטפל בשטיפה אנרגטית ופרחי באך.תהליכים לריפוי והחלמה מהמקור הרגשי. קליניקה באיזור השרון וטיפולים בסקייפ מרחוק לתושבים משאר אזורי הארץ
הודיה בכור
מטפלת NLP - הודיה עוזרת לנשים להיכנס להריון; כמו כן מנחה נשים עם מחלות אוטואימוניות ומחלות החוזרות על עצמן; גם בעיות משקל, הערכה עצמית והתמכרויות. מציעה טיפול מרחוק בסקייפ/טלפון
שמרית דרור
“המפתח להצלחה בחיים: תחושת ערך שאינה תלויה בדבר.” - יורם הרפז, פרופסור לחינוך.
NLP ודמיון מודרך

 

בשנים האחרונות יש עליה בכמות מנחים המציעים טיפול NLP ודמיון מודרך.
השיטה, שהוכחה כיעילה מאוד לטיפול בחרדות חברתיות, השגרת מטרות, התמודדות עם אתגרים רפואיים ואף במקרים מסוימים לטיפול בטראומה – מהווה מקור ריפוי למיליוני אנשי, נשים גברים וילדים מכל העולם.
אז מה עקרונות של השיטה, מה היא עושה ולמה היא כל כך מוצלחת?

מתוך מיליוני חלקיקי מידע המתקבלים בכל שניה – מוח שלנו מודע אולי כמו ל-15. כל השאר הולך ישר לתת-מודע ויוצר תגובה אוטומטית.

כל חוויה בחיים שלנו נרשמת בתת מודע. מאפיינים של כל חוויה הם תחושות (ראייה, שמיעה, תחושה בגוף) רגשות, אמונות או החלטות. לדוגמה: מי שניסה פעם לרכב על אופניים ונפל. החוויה הזאת של הרגע שלפני הנפילה נרשמה בתת מודע על ידי מאפיינים הבאים: ראייה (ראית איך אתה מתהפך ונופל), שמיעה (שמעת איך האבא שלך צועק "עצור, עצור"), תחושה בגוף (רעד), רגש (פחד), אמונה ("אני בחיים לא אצליח", "זה לא הולך לי", "אני לא מספיק טוב"), החלטה לעתיד ("לרכב על אופניים זה לא בשבילי"). כל אחד חווה מצבים בחיים לפי מה שכבר קיים בתת- מודע ולפי מה שהתרגלנו לחשוב או להרגיש בילדות.

לדוגמה, אותו ילד שנפל מהאופניים עכשיו בן 25. והוא נכשל בפסיכומטרי. התגובה שלו בעקבות הכישלון הזה תהיה אוטומטית והיא תלויה במה שרשום בתת מודע. הוא יכול לכעוס על עצמו (יש לו תגובה אוטומטית לא מודעת של כעס כשלא הולך), הוא יכול לוותר על הלימודים (כי יש לו אמונה לא מודעת שאו שזה מצליח מיד או שצריך לעזוב את זה) או שהוא יכול לנסות עוד פעם (כי יש לו החלטה לא מודעת ששום דבר לא הולך לו בקלות).

ב- טיפול NLP  ישנם שלושה מסלולים עיקריים: אמנות התקשורת, העצמה אישית, טכניקות לשינוי.

אמנות התקשורת

ישנם כלים שעוזרים לפתח תקשורת יעילה עם האדם האחר העומד מולי. כל מי שלמד NLP רכש כמה טכניקות שמטרתן הינה היכולת להוביל את המונחה שתקוע בבעיה שלו לקבלת החלטות שהן יותר תורמות לחיים שלו תוך כדי שיחה.

טכניקות לשינוי

תחום NLP הוא מלא בטכניקות שיוצרות שינוי באופן מידי כמו טיפול בפוביות או חרדות, תהליך הסליחה, תהליך השלמה עם האבל והאובדן, שחרור רגשות שליליים, טיפול באמונות או החלטות מגבילות וגם שחרור רגשי כאשר קיימת בעיה בריאותית. השחרור קורה לרוב במפגש אחד, יחד עם זאת שינוי בסביבה או במצב הבריאותי יכול לקחת זמן.

העצמה אישית

כאשר יש מטרה "גדולה" כמו להתחתן, להצליח בקריירה, לרפא את הגוף, יש צורך בתהליך בן כמה מפגשים. אורך התהליך תלוי באדם ובמטרה שהוא הציב לעצמו וגם בכמות הדברים שצריך לשחרר מתת מודע.

לדוגמה אם יש אדם שרוצה להצליח בקריירה. הוא מאמין בעצמו. הוא יודע שהוא מסוגל. יש לו התוכנית איך הוא הולך לעשות את זה. אבל מה כל פעם שהוא חושב על ההצלחה הזאת יש פחד שעוטף אותו. הפחד שגורם לו אפילו לא לנסות. הוא יודע שאם הוא ינסה הוא יצליח, אבל הפחד משתק אותו. תהליך של אדם זה יהיה קצר ויכלול לרוב שחרור רגשות שליליים בלבד.

דוגמה אחרת: אישה שרוצה להתחתן. יש לה פחד לצאת לדייטים. יש לה אמונה מגבילה שהיא לא מספיק יפה. בילדות היא ראתה דוגמה למערכת יחסים כושלת של הוריה. לכן היא מראש פוסלת אפשרות של הצלחה בחיי הזוגיות שלה. תהליך השחרור של אישה כזאת יהיה יותר ארוך כי פה יש צורך בשחרור רגשות שליליים, בשינוי אמונות מגבילות, כנראה גם תהליך השלמה עם הזוגיות של ההורים ותהליך סליחה.

אם כן, הנחת היסוד העיקרית של NLP היא – שמוח שלנו מורכב מ-2 חלקים – מודע ולא מודע. ביניהם יש גבול. לא כל דבר שאני רוצה מתקבל בלא מודע בברכה.
לעיתים מה שבמודע אנו רוצים מאוד, בכל מעודינו, תת המודע לא רוצה בשך חוויות שמצויות בו ויתכן ואנו לא מודעים להם כלל בחלק המודע.

למשל, אם בלא מודע כתוב 'אני כישלון', ועכשיו בעקבות קריאת המאמר הזה אדם רוצה לשנות את הגישה כלפי עצמו ל'אני מוצלח'. אז 'אני מוצלח' לא יצליח לעבור את הגבול, כי ישר יצוצו כל מיני הוכחות נגד ('תראה איך ההוא מביט עליך – זה כי אתה כישלון, אתה עדיין לא נשוי – זה כי אתה כישלון וכו).

דמיון מודרך

דמיון מודרך הוא אחת הטכניקות העוזרת להכניס את המונחה למצב של הרפיה ובכך להסיר את התנגדויות של המודע שלו. היתרון של זה בכך שתת מודע קולט מסרים בקלות רבה יותר. התהליך הזה הוא טוב אם רוצים להעביר מסרים לתת מודע אבל לא מצליחים לעשות את זה בדרך של השיטות הרגילות.

לסיכום, השיטה מוצלחת כי אתה יכול לחסוך הרבה אנרגיות. למה הכוונה? אותו אדם שמרגיש שהוא 'כישלון' יכול להגיע למנחה שהוא מסטר NLP וכבר תוך 2 פגישות – לנקות ולשחרר את המקור לתחושת הכישלון. הרי אף תינוק לא שוכב בעריסה וחושב לעצמו שהוא כישלון, נכון? ברגע שמשחררים את המקור – כל שאר דוגמאות עם אותה תחושה מאבדים מערכם. וכך אדם חוסך אנרגיות – במקום לבזבז כוח על להוכיח לעצמו למרות, הוא מראש לא נכנס למאבק הזה. וברגע שמשחררים את מקור לתחושת הכישלון – תחושת ההצלחה עולה מעצמה כי היא תמיד נמצאת שם כמו שמש ביום מעונן. ברגע שמזיזים את העננים – מתחילים ליהנות משמש.

באתר זה רשימת מאמרים ארוכה בתחום הטיפול וריפוי והשגת מטרות, בהם גם מאמרים לשימוש בטכניקות טיפול nlp ודימיון מודרך.
בראש עמוד זה ניתן גם למצוא רשימת מטפלים מוסמכים.

 

המתן

Auto onPageLoad Popup

*אני רוצה לקבל תכנים מעצימים בתחומים הבאים:

כתובת הדוא"ל שתמסרו לא תועבר לכל גורם חיצוני, גם אנחנו שונאים ספאם.