טיפול רגשי לילדים, בני נוער ומבוגרים - יוצרים מציאות

בחר/י מטפל/ת באזור מגוריך

מטפלים מוסמכים לטיפול רגשי ושיקום נפשי

re-moving
שירה שטרנפלד- תרפיסטית בתנועה, יצירה והבעה
פסיכותרפיה, טיפול בתנועה
תרפיסטית בתנועה M.A ומנחת קבוצות מוסמכת. קליניקה פרטית, טיפול קבוצתי, סדנאות.
yaniv tanami
Yaniv Tan
אימון אישי לחיים (קואצינג)
"דע את עצמך" - לכל הידע, הטכניקות ושיטות הטיפול קיים מכנה משותף, אתם מכירים אותו,אתם מרגישים אותו, אפגוש אתכם שם. פגישות אישיות באשדוד, טיפול מרחוק בסקייפ ובטלפון לתושבים משאר אזורי הארץ והעולם
אור בגים
אור בגים
אימון אישי לחיים (קואצינג), פסיכותרפיה, טיפול בתנועה
מייסדת שיטת "נפש חיה" - לימוד נתיב השלמות הפנימית, מטפלת רגשית רב - חושית, מתמחה בתנועה ובמגע. מטפלת בילדים, מתבגרים ומבוגרים.
איילת בראל זומר
איילת בראל זומר
פסיכותרפיה, CBT
היי. שמי איילת, מטפלת CBT בזכרון יעקוב ובנימינה ועובדת סוציאלית M.A, מטפלת התנהגותית קוגנטיבית (cbt), פוטותרפיה ומנחת קבוצות. מטפלת בנוער ומבוגרים.
איריס קאפח
איריס קאפח
פסיכותרפיה, CBT
מטפלת CBT בקרית אונו והסביבה (טיפול קוגניטיבי התנהגותי,בעלת ניסיון ומומחיות בטיפול באנשים הסובלים מבעיות חרדה, על סוגיה השונים, OCD, טראומה, דיכאון, ומחלות נפשיות
אלינור דמרי
אלינור דמרי, עו"ס קלינית ומומחית ב cbt
הדרכת הורים , טיפול בבעיות קשב וריכוז , פסיכותרפיה, CBT
אלינור דמארי, M.S.W עובדת סוציאלית קלינית, טיפול וייעוץ לילדים, בני נוער, צעירים והורים, טיפול בפסיכותרפיה קוגניטיבית התנהגותית- CBT.
אנה בוגומולובה
אנה בוגומולובה
פסיכותרפיה, תרפיה באומנות
טיפול באומנות, תרפיה קוגניטיבית-התנהגותית ופסיכותרפיה יונגיאנית
אפרת ליבנה יוסקוביץ
פסיכותרפיה, טיפול זוגי, טיפול משפחתי
פסיכותרפיסטית מוסמכת ועו"ס קלינית (M.A), מטפלת בגישה פסיכודינמית ובראייה משפחתית. מרצה באוניברסיטה. נסיון רב בטיפול במצבי חיים שונים

במפגש אישי, מרחב של ביטחון והכלה, מתרחשת האינטראקציה בין המטפל למטופל – טיפול רגשי היוצר תהליך ריפוי פנימי עמוק המאפשר עבור המטופל שחרור דפוסי התנהגות מזיקים וכלים להתמודדות עם קשיים רגשיים, חברתיים והתנהגותיים.

מצבי עומס רגשי באים לידי ביטוי בדרכים שונות כגון: אי-נוחות, כעסים, חרדות והתפרצויות זעם, התמכרויות, סגירות וביישנות יתר.
בעולמנו הפנימי קיימת קשת רחבה ומגוונת של מצבים רגשיים הנחווים בעוצמות שונות ובאופנים שונים מאדם לאדם.גם התגובה לכל חוויה רגשית משתנה מאדם לאדם ועל כן דורשת תהליכי ריפוי שונים המותאמים לצרכים האישיים של הפרט.

לעיתים, במצב של תחושת כבדות, עצבות, עומס רגשי – ידע המטופל לספר על רגשותיו הקשים והמעיקים. במקרים אחרים, תחווה אצל המטופל תחושה של עמימות, ניתוק מהרגש, מעין מערבולת רגשות שלא ניתנים לזיהוי.

לכן, ישנם מקרים בהם טיפול דרך שיחה ומילים הינם התהליך היעיל והמקור לריפוי ושינוי.
במקרים אחרים, בהם ישנה יותר תחושה עמימות, תהליך של ריפוי דרך הגוף יכול להוות בסיס יעיל ואפקטיבי יותר.

ברוב גישות ריפוי ההוליסטיות, רואים קשר הדוק בין גוף נפש ועל כן, טיפולים המספקים מענה לריפוי דרך הגוף בשילוב עם שיחות יעילים מאוד ויוצרים שינוי של ממש במציאות הפנימית והחיצונית.

טיפול רגשי באמצעות טיפול בתנועה, אומנות או ציור הם דוג' מצוינת לשילוב בין השניים.

דרך הגוף מספק התהליך מקום לרגשות הקשים לקבל מקום, מרחב, נוכחות וביטוי. דרך השיחה נעשה עיבוד של הרגשות ושחרור שלהם. השילוב של השיחה והטיפול דרך הגוף מספקים למכלול הרגשות לקבל ביטוי, כולל כאלו שהמטופל הדחיק ועל כן לא היו יכולים לקבל ביטוי דרך שיחה בלבד.

האפשרות להבין את המתרחש בעמקי תת המודע דרך הגוף משחרר את המטופל מהלחץ הסמוי של "לתת ביטוי לרגשותיו ולמצוא את המילים הנכונות שיבטאו אותם".

לא תמיד יצליח מטופל להגדיר את הרגשות הקשים אותם הוא חווה.

בטיפול בתנועה, ציור, פסיכותרפיה גופנית, פסיכודרמה ועוד ניתן לקלוט מתוך המסרים של תנועות הגוף, חדות הציור, יציבות ועוד, את המתרחש בעולמו הרגשי העמוק של המטופל.

מלבד מרחב הטיפול הפרטני המהווה מרחב למרבית הטיפולים הרגשיים, ריפוי ושחרור רגשי מתאפשרים גם בתוך מרחב טיפול זוגי ומשפחתי, בו ניתן דגש לצרכו של הפרט בהתיחסות למסגרת המשפחתית והזוגית בה הוא נמצא.
משפחה וזוג הן יחידות המורכבות מעולמם של הפרטים המרכיבים אותם.
הדינמיקה הנפשית של אחד או יותר ממרכיבי היחידה המשפחתית/זוגית משפיעה על מערכת היחסים הכוללת וגם להיפך  - הדינמיקה המשפחתית/זוגית, משפיעה על הדינמיקה הנפשית של הפרט
.
ריפוי רגשי הינו תהליך המאפשר טיפול במצבים נפשיים שונים כגון: חרדות, OCD, מצבי משבר, התמודדות עם בן משפחה חולה, התמודדות עם מחלה קשה, תאונה, אירוע מצער, אירוע טראומתי בעקבות תאונה, מלחמה, ניצול מיני, התמכרויות, התפרצויות זעם וכעסים וניהול רגשות מודחקים.

קיימת קשת רחבה ומגוונת של מטפלים ומטפלות מתחומי הריפוי השונים בעלי הסמכות והתמחויות מקצועיות המציעות תהליך עמוק ומרגש של ריפוי ושחרור רגשי, כזה שמאפשר לפתוח את הלב בתוך מרחב בטוח, לגעת בפצעים, לרפא אותם ולהתחיל בדרך אל מציאות חדשה רצויה יותר.


חלק מההסמכות מקצועיות אלו הן: פסיכותרפיה הוליסטית, פסיכותרפיה דינאמית, פסיכולוגיה קלינית, טיפול התנהגותי- קוגנטיבי CBT, טיפול תזונתי (כתוספת לליווי במסגרת שיחות), טיפול בתנועה, טיפול בצירוף הבעה ומשחק, טיפול באומנות. לכל אלו הרפואה הסינית מציעה תמיכה והאצה של תהליך הריפוי מתוך הבנה של הקשר הבלתי נפרד - גוף-נפש-נשמה

.

שחרור רגשי כמקור לטיפול בכאבים כרוניים ומחלות

רגשות חסומים הם אנרגיה חסומה בתוכנו המבקשת נוכחות. אי היכולת שלנו להתמודד איתה בזמן אמת וההדחקה יוצרים ניתוק וחסימת אנרגיה שעלולה ליצור כאבים פיזיים והיווצרות של מחלות.

לעיתים קרובות, שחרור המקור הרגשי שגרם למחלה הינו מקור להקלה על תסמינים פיזיים עד כדי ריפוי מלא

.

טיפול רגשי לילדים ונוער

טיפול וליווי מקצועי בזמן הנכון לילדים המתמודדים עם קשיים רגשיים עשוי להוות את הבסיס לשינוי כל מהלך חייהם לטובה. היכולת לזהות רגשות בגיל צעיר, מוקדם ככל שניתן, להתמודד איתם ולנהל אותם מאפשרת לילד ולנער הכרות טובה יותר עם עצמו ועם עולמו הפנימי ותחושת חיבור חזקה יותר שהיא לרוב גם מקור לתחושה של דימוי עצמי חיובי (בנוסף למשפיעים נוספים(.
תהליך של ריפוי ושחרור רגשי, בין אם מדובר  בתהליך לטיפול קצר או טיפול של מספר שנים, מאפשר לרוב הסרה של חסימות אנרגטיות, שינוי דפוסים והרגלים, חיבור עצמי עמוק יותר, הסרת מגננות נפשיות רבות הנוצרות כתוצאות מחוויות חיים שליליות חוזרות ונשנות.  תהליך אפקטיבי בהחלט יכול ליצור את .ההבדל  בין חיי השרדות וקושי רגשי לחיי הגשמה, מיצוי ונוכחות

טיפול רגשי בקבוצה

רבים המקרים בהם מוצא הפרט את התהליך היעיל עבורו במסגרת קבוצתית יותר מאשר מסגרת פרטית. הטיפול הקבוצתי מאפשר לחוות קשת רחבה ומגוונת יותר של תקשורת בין אישית מול אנשים רבים ושונים - מה שעבור חלק מהמטופלים עשוי להוות גורם תומך נוסף ומשמעותי בתהליך הריפוי, החלמה ושיקום.

מטופלים שעברו שינוי באמצעות תהליכי ריפוי דרך טיפול קבוצתי מספרים שההזדהות המשותפת שנוצרת וההכלה הרבה הקיימת בתהליכים קבוצתיים מספקים הנעה אישית פנימית גדולה, ביטחון בתהליך ויכולת רבה יותר לפתוח אתהלב אל הכאב ולהיות נוכח אל מול שינויים של ריפוי ואיחוי שברים.


לא משנה כמה המצב קשה, דוחק, מעיק. לא משנה עד נראה שהחיים סוגרים עליך מכל כיוון.
עולם הרגש ניתן לריפוי וניסים קורים בתהליכי טיפול למי שמאפשר.
נדרשת סבלנות, אלו לעיתים שכבות של רגש בגווניו השונים שעוטפים ומכסים ומונעים את השמחה והקלילות.
חוויות שונות במהלך החיים יחד עם הפרשנות שלהם שהביאו לדיכאון, חרדות, פחדים, ביטחון עצמי נמוך ועוד.

אך תהליך הדרגתי עשוי בהחלט לרפא ולהמיס שכבות קושי אלו, להמיס את האנרגיה העצורה מרגש שלילי קשה שנוצר ולאט לאט ליצור מרחב בו טוב, שמה וקלילות עשויים להכנס לחייך.
רבים האנשים בכל רחבי העולם, החל ממקרים פשוטים של התמודדות עם ביטחון עצמי ועד טראומות מלחמה והתקפה מינית קשות, שתהליך של ריפוי רגשי ריפא להםמשהו פנימי עמוק ביותר ואפשר להם חיים נורמטיביים המכילים בתוכם גם שמחה, אושר, קלילות ומנוחה.

בעמוד זה – תוכלו למצא רשימת מטפלים רגשיים מוסמכים ממגוון רחב של התמחויות כי שצויינו במאמר זה.


המתן

Auto onPageLoad Popup

*אני רוצה לקבל תכנים מעצימים בתחומים הבאים:

כתובת הדוא"ל שתמסרו לא תועבר לכל גורם חיצוני, גם אנחנו שונאים ספאם.