טיפול משפחתי על ידי מטפלים מוסמכים - יוצרים מציאות

אינדקס מטפלים/ות - סינון לפי סוג התמחות מקצועית

התמחותטיפול משפחתי - רשימת מטפלים מוסמכים

אפרת ליבנה יוסקוביץ
פסיכותרפיסטית מוסמכת ועו"ס קלינית (M.A), מטפלת בגישה פסיכודינמית ובראייה משפחתית. מרצה באוניברסיטה. נסיון רב בטיפול במצבי חיים שונים
יהודית לוי
מטפלת CBT בתל אביב והסביבה ופסיכותרפיסטית -מטפלת מוסמכת המטפלת ביחידים,זוגות ומשפחות. בעלת ניסיון רב בטיפול ביחידים, זוגות ומשפחות - טיפול וליווי המוביל לצמיחה ולשינוי.
יעל לסר
טיפולנפשי בתל אביב, ניסיון של מעל ל 30 שנים בטיפול רגשי ונפשי בנוער ומבוגרים
לאה דור
מטפלת פרטנית וזוגית. טראומה, דיכאון, גירושין, משברי חיים, פגיעה מינית. "כל דבר הנו נתיב, שער או חלון הנפתח אל משהו אחר" (הנסיך הקטן). קליניקה בכפר סבא ונהריה
מאיה אמיתי כץ
שלום, שמי מאיה, אני עובדת סוציאלית ומטפלת משפחתית מוסמכת. אני עובדת עם משפחות זוגות ובטיפול פרטני. מטפלת בפוסט-טראומה.
שפרה ביטרמן
מטפלת משפחתית וזוגית וכן טיפול ליחידים בפסיכותרפיה בצפון הארץ, טיפול אישי, זוגי וקבוצתי
טיפול משפחתי

המשפחה ביחידה גרעינית, יכולה להוות עבור הילד וההורה משאב כוח להתמודדות עם אתגרי החיים או לחילופין, יכולה להיות זו שמרעידה את עולמו כמקור לתחות חוסר וודאות, מקום בעולם וביטחון.

מתי כדאי לגשת לטיפול משפחתי?

  1. יצירת מערכת משפחתית חדשה בשלב ב' לאחר מצב גירושין או מוות. ביסוס משפחה חדשה בין גורמים שאין ביניהם קשר ביולוגי יכול להיות הליך הצריך ליווי מצקועי של אישמקצוע וליווי רגשי.
  2. קשיים רגשיים אצל ילדים: מחלוקות בין הורים בגיל דרך חינוך וערכים, בעיות בהצבת גבולות, התמודדות עם ילדים בעלי בעיות בוויסות רגשי או הפרעות של קשב וריכוז, התמודדות עם  ילד בעל הערכה עצמית נמוכה במיוחד שגורמת למחלוקות ומריבות אחים חוזרות ונשנות, קשיי התאקלמות לאחר מעבר דירה/בית ספר/ מדינה.
  3. מצבי גירושין: ליווי הורים הנמצאים בתהליכי גירושין בכל הכרוך להתמודדות בכך מול הילדים.
  4. יחסי הורים ומתבגרים: התמודדות עם ילדים בגיל ההתבגרות עם כל האתגרים שבכך
  5. מצב כלכלי: ייעות למשפחות המתמודדות עם מצב כלכלי קשה
  6. התמודדות עם משבר בריאותי של אחד מבני המשפחה או התמודדות עם אבל ואובדן בתוך המשפחה.
  7. טיפול משפחתי בזמן של אלימות במשפחה, התמכרויות, ניצול מיני
  8. מצב בו יש צורך ליצור הבנה בין בני המפחה על מנת שתהיה אפשרות יום יומית להתנהל יחד.
  9. שינוי כגון היריון במשפחה או מחלה של אחד מבני המשפחה.

ככלל, כל מצב בו הדינמיקה המשפחתית הפכה להיות מקור למצוקה, חרדה, תחושת אי נוחות ולא משרתת יותר תחושה של ביטחון, הכלה וחום, ייעוץ וטיפול משפחתי הכרחי ונחוץ.

המערכת המשפחתית, מורכבת מסך חלקי בני המשפחה המרכיבים אותה ולכן מושפעת מהיחידים בה ממש כמו שהיחידים בה מושפעים ממנה. היא מורכבת למעשה מגוון נקודת הראות השונות של כל אחד ממרכיביה.
 טיפול בו נוכחים כל בני המשפחה מעודד את הפרטים בו לשים תשומת לב לצרכים האישיים, להפתח להדדיות ועזרה, לבחון את מקומו של הפרט בתוך המורכבות השמפחתית הכוללת ולפתח רגישות  ומודעות אחד לצרכי השני במרחב המשפחתי.
במהלך הטיפול יבחנו גם יחסי הגומלין בין הפרטים השונים מה שיאפשר תקשורת מאפשרת ופתוחה שתהווה בעתיד מקור להפיכת התא המשפחתי כמרחב של ביטחון והכלה.
במצב בריאותי תקין, התא המשפחתי הוא הכוח עבור הפרט להתמודדות עם שאר אירועי החי והתא שאמור לעזור לכל אחד מחברי הפרט לשפר את איכות חייהם ומספקת רשת ביטחון לחיים.

הטיפול כחוויה

במהלך הטיפול לרוב מגלים בני המשפחה את הקרבה והאהבה הקיימת ביניהם, זו שמעבר למריבות וחילוקי הדעות. הפתיחות להקשבה במהלך הטיפול פותחת את הלב בין פרטי המשפחה לצרכים המשותפים, מעין גילוי מחודש של המשפחה ומרכיבה. תהליך זה, עשוי להיות ממש סוג של חווייה מתוקנת חיובית שתוכל לשמר ולבסס מערכת התנהגות משפחתית שונה לחלוטין מזו שהייתה קיימת בעבר.

טיפול משפחתי הנו לרוב ממוקד וקצר יותר ביחס לטיפול פרטני ועיקר השיח הינו סביב מטרות שהגדירו חברי המשפחה.

טיפול משפחתי אינו מחליף טיפול רגשי פרטני לו יתכן וזקוק אד או יותר מבני המשפחה להתמודדות עם בעיה שאינה קשורה למורכבות המשפחתית.

.

:המתן

Auto onPageLoad Popup

*אני רוצה לקבל תכנים מעצימים בתחומים הבאים:

כתובת הדוא"ל שתמסרו לא תועבר לכל גורם חיצוני, גם אנחנו שונאים ספאם.