טיפול זוגי להתמודדות עם בעיות תקשורת, חוסר תשוקה ומשברים – יוצרים מציאות

אינדקס מטפלים/ות - סינון לפי סוג התמחות מקצועית

התמחותטיפול זוגי - מטפלים מוסמכים

אפרת ליבנה יוסקוביץ
פסיכותרפיסטית מוסמכת ועו"ס קלינית (M.A), מטפלת בגישה פסיכודינמית ובראייה משפחתית. מרצה באוניברסיטה. נסיון רב בטיפול במצבי חיים שונים
יעל לסר
טיפולנפשי בתל אביב, ניסיון של מעל ל 30 שנים בטיפול רגשי ונפשי בנוער ומבוגרים
לאה דור
מטפלת פרטנית וזוגית. טראומה, דיכאון, גירושין, משברי חיים, פגיעה מינית. "כל דבר הנו נתיב, שער או חלון הנפתח אל משהו אחר" (הנסיך הקטן). קליניקה בכפר סבא ונהריה
מאיה אמיתי כץ
שלום, שמי מאיה, אני עובדת סוציאלית ומטפלת משפחתית מוסמכת. אני עובדת עם משפחות זוגות ובטיפול פרטני. מטפלת בפוסט-טראומה.
שי קרטה-שוורץ
בפסיכודרמה, התמקדות, וגשטאלט עם יחידים, זוגות, משפחות, וקבוצות
שפרה ביטרמן
מטפלת משפחתית וזוגית וכן טיפול ליחידים בפסיכותרפיה בצפון הארץ, טיפול אישי, זוגי וקבוצתי
טיפול זוגי

על אף האהבה, הערכה וחיבה רבה בין בני זוג, כמעט כל זוג נאלץ בשלב מסויים להתמודד עם בעיות בתקשורת, פערים במיניות ומשבר בזוגיות מסיבות רבות ומגוונות ורבים הזוגות שמוצאים בתליכי טיפול זוגי את המענה והריפוי למערכת היחסים.
 השגרה עם כל מרכיביה מוסיפה את הקשיים שלה.
 ההורות החדשה, השינויים הכלכליים שמביאים איתם החיים, השינויים ההורמונוליים שמגיעים עם הגיל, ההתפתחות והשינויים האישיים של כל אחד/ת עוברת במסע החיים, משפיעים על מערכת היחסים כולה.
אהבה לא תמיד מספיקה כדי לשמור על תשוקה והערכה. לפעמים צריך יותר מכך ומאבדים את הדרך.

לפעמים, זה רק נדמה שהאהבה לא שם, אך בסך הכל השגרה ואתגרי החיים מכסה אותה, עד כדי שאפשר להאמין לאשליה שאהבה אבדה.

אז מה קורה בתהליך של טיפול ולמי הוא מתאים?

תהליך כזה מתאים לזוגות שמרגישים שהם נמצאים בפרשת דרכים, מתלבטים לגבי המשך הקשר, אוהבים מאוד אך התשוקה אבדה, אוהבים מאוד אך התקשורת בעייתית ולא מאפשרת, זוגות שמוצאים את עצמם ללא יחסי מין מספקים, שהקשיים הכספיים גורמים לסכסוכים בלתי נמנעים, סכסוכים במשפחה המורחבת שמשפיעים על בני הזוג.
 אם הפסקתם להיות חברים, אחד שהולך לצד השניה לאורך הדרך בשבילי החיים, אם שכחתם שאתם שם לתמוך בשני ולא להלחם בשנהי, אז הגיע הזמן לפעול לפני שיהיה מאוחר מידי.

חשוב לזכור כי תהליך ריפוי של מערכת זוגית זהו תהליך. לפעמים הוא קצר יותר ולפעמים פחות, אך בכל המקרים נדרשת סבלנות במידה מסויימת משני הצדדים.
ברוב המקרים, תהליך של טיפול זוגי מתחיל בהבנת היבטי החיים השונים של בני הזוג, מהם יכול מטפל מיומן לקלוט את נקודות השבר בזוגיות עצמה.

לזהות את הבעיה הנכונה?

לפעמים כאשר בני זוגי מגיעים לטיפול זוגי או משפחתי, ובכלל כל פרט שמגיע לתהליך של ריפוי, לרוב מגדיר לעצמו את הבעיה בה הוא נמצא. אך הגדרת הבעיה שגורמת לשבר בזוגיות זו מיומנויות, ולפעמים מה שאנו מגדירים כבעיה זהו רק תסמין לשבר עמוק יותר.
זהו תפקידו של מהטפל בתחילת תהליך, לזהות את הבסיס לשבר ומכאן להתחיל תהליך של ריפוי מערכת היחסים.

תרגול מעשי

תהליך נכון לא יכול  להיות תיאורטי בלבד. הרי אם היינו יכולים להיות כ"כ מתוכנתים היה מספיק לנו לקרא כמה ספרים של עשה ואל תעשה וכל כל הזוגות בעולם היו מאושרים.
במערכת יחסים האחד משקף לשני את החלקים הכואבים בו ולכן בזמן אמת אנו נפגעים, כועסים, מופעלים על ידי טייס אוטומטי.
כדי ליצור שינוי אמיתי מספק המטפל  לזוג כלים מעשיים ותרגילים ליישום, תרגילים וכלים לשינוי והחזרת התשוקה, המיניות, התקשורת המקרבת, והאהבה במלא תפארתה.

טיפול זוגי יעזור לכם להכיר טוב יותר את עצמכם ואת בן/בת זוגכם/זוגתכם. תזכרו בהיווצרות של האהבה בתחילת הדרך,  בסיבה בה בחרתם אחד בשניה. ולבחור שוב ושוב מתוך אהבה אחד בשניה ולא מתוך ברירת המחדל או חוסר הרצון להתמודד עם גירושין.

תהליך ממוקד

כאשר הזוגיות נמצאת במשבר קיצוני, אין מקום וזמן לתהליכים ארוכים. ברוב המקרים כמה פגישות ממוקדות יצרו כבר שינוי משמעותי. עם זאת, ביסוס לאורך שנים חיים דורשת לרוב תהליך ממושך יותר שאורכו תלוי בגורמים שונים בהם הסיבות למשבר בזוגיות, מרכיבים חיצוניים משפיעים (חמות, משפחה מורחבת, מצב כלכלי, התמודדות עם ילדים).

תהליך יעיל

תהליך של טיפול זוגי יעיל ישים דגש על ריפוי וזיהוי מרכיבים הדורשים שיחה הן באופן פרטי בכל אחד ואחת מבני הזוג והן במכלול הקשר של הזוגיות. טיפול כזה לרוב מאפשר טיפול בבעיות האישיות במקביל לטיפול במערכת הזוגית.

זה אפשרי, אפשר לחזר לאהוב, ניתן להחזיר את התשוקה, את המיניות הסוערת, את התקשורת, פרגון, תמיכה, אהבה.
זה ממש ממש אפשרי. זה טמון שם מתחת לכל הררי האתגרים שלא ידעתם איך להתמודד איתם כי לא היו לכם את הכלים הנחוצים.
עם סל הכלים והתובנות שהטיפול  יספק לכם, תוכלו להחזיר אליכם/ן את האהבה

המתן

Auto onPageLoad Popup

*אני רוצה לקבל תכנים מעצימים בתחומים הבאים:

כתובת הדוא"ל שתמסרו לא תועבר לכל גורם חיצוני, גם אנחנו שונאים ספאם.