ליווי מקצועי רפואי ורגשי בתהליכי טיפולי פוריות - יוצרים מציאות

בחר/י מטפל/ת באזור מגוריך

ליווי מקצועי רפואי ורגשי בתהליכי טיפולי פוריות

גיא מסד
תהליך רגשי לגיוס כוח הריפוי הפנימי
NLP ודמיון מודרך
מנחה בכיר ב-NLP ודמיון מודרך, מטפל בשטיפה אנרגטית ופרחי באך.תהליכים לריפוי והחלמה מהמקור הרגשי. קליניקה באיזור השרון וטיפולים בסקייפ מרחוק לתושבים משאר אזורי הארץ
הודיה בכור
מטפלת NLP - בחזרה לפוריות
NLP ודמיון מודרך
מטפלת NLP - הודיה עוזרת לנשים להיכנס להריון; כמו כן מנחה נשים עם מחלות אוטואימוניות ומחלות החוזרות על עצמן; גם בעיות משקל, הערכה עצמית והתמכרויות. מציעה טיפול מרחוק בסקייפ/טלפון

התמודדות רגשית בטיפולי הפוריות

מאיפה הכל מתחיל, מה פתרון של הרפואה של היום ומה ההשלכות על הצד הנפשי של הזוג.

קודם כל נענה על השאלה – מאיפה הכל מתחיל. יש שלב שבו זוג מחליט להביא ילד לעולם ואז הם מנסים. אם זה לא קורה מיד – ועוברים חודש אחרי חודש מתחילים לצוץ כל מיני שאלות כמו 'אולי יש בעיה', 'למה זה לא מצליח', 'למה זה לא קורה', ו'איך אפשר לזרז את היריון'.

לאחר שהזוג מחליט לבדוק את העניין לעומק ועובר בדיקות – הם מקבלים תשובה. עצם פניה למרפאה לפוריות – כבר מביכה כי היא גורמת לזוג להודות בכך שהם נכשלו במקום שבו הרוב מצליח ולכן זה יוצר תחושות לא נעימות.

לא משנה אם הבדיקות תקינות או לא – הזוג מתחיל לבצע טיפולי פוריות. בהתחלה זה הורמונים שעלולים לגרום לאישה להיגאל מאיך שהיא נראית. לאחר מכן הזרעות, ובסוף הפריה חוץ גופית.

ברגע שטיפול ראשון לא צולח – האמונה 'כנראה משהו לא בסדר אצלי' מתחזקת ואם כל טיפול נוסף היא כבר הופכת ל'בטוח משהו בי פגום אם אני לא מצליחה להרות או להחזיק את העובר ברחם'.

במידה וקורה שאחד מבני הזוג חולים – והם אלה שבגללם יש בעיית פוריות – אז יש תחושות אשמה שנראות לעין או נמצאות מתחת לפני השטח. לפעמים גבר שיש לו בעיית זרע – יכול להרגיש אשם בכך, אפילו אם אשתו אף פעם לא האשימה אותו בכך. אישה שיש לה בעיית פוריות – מרגישה אשמה לא פחות מגבר – כי היא היחידה שיכולה לשאת את העובר – ולכן קושי שלה יותר גדול.

אחד התחומים שקשור לפוריות – זהו זוגיות. יש בעלים שהם שמחים לעזור לאישה ומשתפים פעולה ועושים בדיקות ומביאים זרע. ויש בעלים אחרים – שהם מתנגדים לכל תהליך או לחלקו – לכל אחד מהם יש טענות מוצדקות כמו 'אני לא רוצה לאבד את האישה בגלל סיכון שיש בטיפולי פוריות', 'טוב לנו ביחד', 'לא צריך להתאבד בשביל ללדת ילד'. חוסר יכולת להיכנס להריון עלול להוביל את הזוג למשבר זוגי. בעצם יצאנו ממאבק של הזוג – לקבל ילד, איבדנו פרופורציות ונכנסנו בטעות למאבק בין בעל לאישה, כאשר אישה תלויה ביכולת של בעלה לתת זרע ובעל תלוי בהסכמה של אשתו לעבור טיפולי פוריות.

עוד תחום שקשור לפוריות – סביבה שלך. סביבה שמלחיצה, אלו יכולים להיות ההורים או חברות שיולדות או אפילו שכנים שמסתכלים על הבטן כל פעם שרואים אותך. הלחץ יכול לנבוע גם ממקום עבודה, בגלל השאלות המיותרות או סיפורים על ילדים בין אנשי הצוות.

הרבה פעמים אישה מרגישה צורך להסתיר את נושא של טיפולי פוריות – כדי לא להרגיש פחותת ערך מאחרים שאין להם בעיה להרות. ובכך היא בעצמה גורמת לכך שכל התחושות השליליות נמצאות בינה לבין עצמה או רק בינה לבין בעלה ואין לתחושות האלה אפשרות לצאת החוצה ולהשתחרר.

וצד האחרון – זה הצד האישי שלך. חוסר יכולת שלך להיכנס להריון שאת כל כך רוצה – פוגע ביכולת שלך ליהנות מדברים שכן קיימים בחייך, ללכת ולעשות פעולות שיעשו לך טוב על הלב, זה מכניס אותך למין מעגל תסכול-חוסר אונים-תקווה-תסכול. את עלולה להגיע לבדיקות פוריות או לטיפולים כשכבר יש לך אמונה מגבילה ש'משהו לא בסדר איתך' או 'כל דבר אצלי הולך קשה'. בעצם עוד לפני הטיפול – אישה מחלישה את היכולת של הגוף לקלוט הריון.

אז מה ניתן לעשות? הנה כמה טיפים – איך להגיע לטיפולי פוריות:

טיפ ראשון – במקום להגיד 'משהו אצלי לא בסדר' או 'משהו אצלי דפוק' – להתחיל להגיד ולהאמין – רופא שלח אותך לטיפולי פוריות כי הוא מאמין שאת מסוגלת לקלוט הריון. את צריכה לאמץ אמונה – 'יש לי יכולת לקלוט הריון ולכן אני בטיפולי פוריות'. כמו שאנשים עובדים בעבודות שונות, נוסעים בכלי תחבורה שונים, כך נשים נכנסות להריון באופן שונה.

טיפ שני – לחשוב איפה קשה לך – ושם להתחיל לשכנע תת-מודע בלי שהוא ירגיש בכך. לדוגמה – קשה לך עם הגיל, עם כמות הביציות, אז את מתחילה להגיד לעצמך 'אני מצליחה להיכנס להריון עם כמות הביציות שיש לי', 'עם כל יום שעובר – גופי מחזק ומגביר את היכולת לקלוט הריון'.

טיפ שלישי – לכתוב את סיפור חייך על פני דף שלם משני צדדים, מי את, מה את, מה את אוהבת לאכול, לבשל, ללבוש. כאשר עניין הילד זה רק שורה אחת. 'בנוסף אני גם מתמודדת עם טיפולי הפוריות'. בכך את תוכלי להחזיר את הפרופורציות לחיים שלך – יש לך חיים מלאים ולא רק בעיית פוריות.

טיפ רביעי – כאשר מפלס העומס הרגשי עולה על גדותיו כך שאת מרגישה שאין לך כוח לעוד משהו, אני מזמינה אותך במשך יומיים לא לחשוב, לא לקרוא, לא לדבר על שום דבר שקשור לפוריות, הריון, טיפולים, בדיקות וכו'. בעזרת התרגיל הזה את תורידי את המפלס של העומס הרגשי ויהיה לך מקום ויכולת לקחת אויר לנשימה, לחשוב מה ואיך את יכולה לעשות.

לסיכום, טיפולי פוריות מצריכים ממך הרבה כוח נפשי ופיזי, כאשר לא צמיד יש מישהו שיכול להיות איתך. ולכן באחריותך להקל על עצמך ע"י שימוש בטיפים כמו שכנוע תת-מודע, כתיבת סיפור חייך והורדת מפלס העומס הרגשי וכך לגרום לעצמך לרענן כוחות ולעמוד מול האתגר עד הסוף החיובי.

המתן

Auto onPageLoad Popup

*אני רוצה לקבל תכנים מעצימים בתחומים הבאים:

כתובת הדוא"ל שתמסרו לא תועבר לכל גורם חיצוני, גם אנחנו שונאים ספאם.