טיפול ואימון אישי להעצמת ביטחון עצמי אצל ילדים, נוער ומבוגרים

בחר/י מטפל/ת באזור מגוריך

טיפול ואימון אישי להעצמת ביטחון עצמי אצל ילדים, נוער ומבוגרים

re-moving
שירה שטרנפלד- תרפיסטית בתנועה, יצירה והבעה
פסיכותרפיה, טיפול בתנועה
תרפיסטית בתנועה M.A ומנחת קבוצות מוסמכת. קליניקה פרטית, טיפול קבוצתי, סדנאות.
yaniv tanami
Yaniv Tan
אימון אישי לחיים (קואצינג)
"דע את עצמך" - לכל הידע, הטכניקות ושיטות הטיפול קיים מכנה משותף, אתם מכירים אותו,אתם מרגישים אותו, אפגוש אתכם שם. פגישות אישיות באשדוד, טיפול מרחוק בסקייפ ובטלפון לתושבים משאר אזורי הארץ והעולם
איילת בראל זומר
איילת בראל זומר
פסיכותרפיה, CBT
היי. שמי איילת, מטפלת CBT בזכרון יעקוב ובנימינה ועובדת סוציאלית M.A, מטפלת התנהגותית קוגנטיבית (cbt), פוטותרפיה ומנחת קבוצות. מטפלת בנוער ומבוגרים.
איריס קאפח
איריס קאפח
פסיכותרפיה, CBT
מטפלת CBT בקרית אונו והסביבה (טיפול קוגניטיבי התנהגותי,בעלת ניסיון ומומחיות בטיפול באנשים הסובלים מבעיות חרדה, על סוגיה השונים, OCD, טראומה, דיכאון, ומחלות נפשיות
אלינור דמרי
אלינור דמרי, עו"ס קלינית ומומחית ב cbt
הדרכת הורים , טיפול בבעיות קשב וריכוז , פסיכותרפיה, CBT
אלינור דמארי, M.S.W עובדת סוציאלית קלינית, טיפול וייעוץ לילדים, בני נוער, צעירים והורים, טיפול בפסיכותרפיה קוגניטיבית התנהגותית- CBT.
אנה בוגומולובה
אנה בוגומולובה
פסיכותרפיה, תרפיה באומנות
טיפול באומנות, תרפיה קוגניטיבית-התנהגותית ופסיכותרפיה יונגיאנית
אפרת ליבנה יוסקוביץ
פסיכותרפיה, טיפול זוגי, טיפול משפחתי
פסיכותרפיסטית מוסמכת ועו"ס קלינית (M.A), מטפלת בגישה פסיכודינמית ובראייה משפחתית. מרצה באוניברסיטה. נסיון רב בטיפול במצבי חיים שונים
גי אורפז
גי אורפז - פסיכולוגית קלינית
פסיכותרפיה, CBT, פסיכולוגיה קלינית
פסיכולוגית קלינית מומחית בטיפול וייעוץ רגשי ונפשי. להתמודדות עם בעיות אישיות, חברתיות, מקצועיות ומשפחתיות.

 

ביטחון עצמי הוא במהותו הבמאי של חיינו. אז אם כך, מהו ביטחון עצמי ולמה הוא כ"כ חשוב?

ביטחון עצמי יחד עם תחושת אהבה ובעיקר קבלה עצמית מוחלטת, נטולת ביקורתיות ושיפוט הם מרכיבים שמשפיעים על  כל אספקט בחיינו, כולל קריירה, הגשמה עצמית, זוגיות, מערכות יחסים במשפחה המורחבת, הורות, יכולת התמודדות עם אתגרים ומשברים וכיצד אנו תופסים את עצמינו במרחב הסביבתי.

בראיה הוליסטית/רוחנית, העולם החיצוני משקף את עולמינו הפנימי, ועולם פנימי של קבלה ושפע עשוי בהחלט ליצור מציאות חיים יפה יותר.

אין לנו השפעה עם האירועים בחיינו וגם שליטה מאוד מוגבלת על אירועים אלו, אך התגובות שלנו לאירועים השונים משנים את כל מציאות חיינו הפנימית החיצונית.

ביטחון עצמי מכיל בתוכו מרכיב חשוב של תחושת מסוגלות עצמית. אנשים שעולמם הפנימי רווי בתחושה של מסוגלות יחלמו רחוק יותר,  יתכננו, יפעלו להשגת מטרותיהם, יקחו סיכונים ויהוו השראה לאנשים אחרים סביבם לדמות אשר מבצעת פעולות להגשת מטרותיה.

מסוגלות עצמית משפיעה מאוד על היכולת להתמודד עם אתגרים שהם חלק בלתי נפרד מחיי כל אחד מאיתנו. היכולת להסתכל על אתגר כאל מקום להתפתחות, צמיחה ומכשול שיש לך את המסוגלות הפנימית לעבור אותו, משנה לחלוטין ומעלה את הסיכוי להגשים מטרות חייך. רוב האנשים המצליחים בעולם חווים כשלונות במהלך הדרך, הוויה של מסוגלות פנימית שקיימת בתוכם מאפשרת להם להתסכל על הכשלונות כדרך להצלחה בעוד שאצל מישהו שחווה תחושה של חוסר אמון ביכולתיו, יתפסו הכשלונות או האתגרים וקשיים בדרך כחומות ששוללות לחלוטין את השביל והדרך אל המטרה, ללא שום ראיה והבנת מסוגלתו להסיר את החומה, להתמודד עם המכשול והקושי ולהגשים חלומות.
ביטחון עצמי לרוב משתלב עם אהבה עצמית, תחושת "אני ראוי". אנשים עם קבלה עצמית מקבלים את עצמם כמו שהם. הם מבינים שיש להם חסרונות אך הם לא רואים בחסרונותם מקור לסיבה לכך שהם לא ראויים לכל הטוב שבעולם.

מה המקורות להערכה עצמית נמוכה?

לרוב, הפרשנות שסיפרנו לעצמינו על אירוע או מספר אירועים היא שיוצרת את מארג סיפור חיינו ולא האירוע עצמו.
לעיתים, מספיק אירוע קטן שנחווה בגיל מאוד צעיר כגון הערה של אמא על ציור לא יפה, או הערה לא נעימה מהמגננת יכולות להקבע בתחושת הרגש שלנו כתחושה לא נעימה שהביאה איתה סיפור אודותינו "אני לא ראוי, אני לא טוב מספיק, אני פחות מאחרים ועוד".

הבעייתיות עם מקרים כאלו היא שלרוב הם נשכחים עם השנים או מוחקים עקב חוסר כוחות פנימיים של הילד בשלב כ"כ מוקדם בחייו להתמודד עם העלבון.

החיים שלנו, בראיה ההוליסטית מורכבים מאירועים על גבי אירועים שהם  שלוחה/העתק של אירוע אחד ראשוני.

הסקנו באירוע מסוים מסקנה לגבי עצמינו ולגבי העולם ומכאן והלאה נמשוך וניצר בחיינו את אותה החוויה.

נניח ילד קטן ניסה ללמוד לרכב על אופניים ונפל, יכולה להיות לו פרשנות בסגנון כגון "ככה זה, זה תהליך, כולם נופלים בהתחלה, ולאט לאט אלמד" אצל ילד אחר יכולה פרשנות "אני כשלון". פרשנות כגון זו יכולה לנבוע מהמון מקרים אחרים שלעיתים הם אירועים שגרתיים לחלוטין כגון: הערה של אמא על ילד שלא אוכל בצורה מנומסת, אמא שמעירה לילד על כך שלא סידר את החדר, או שלא הכין שיעורים טוב ועוד.

הנקודה החשובה שיש להבין היא שזוהי אומנם פרשנות אך בתחילת חייו לא הייתה את המודעות להבין שזו רק פרשנות ולא המציאות. מכאן והלאה במקרים רבים יתכן כי הילד יגדל להיות גבר שבקורתי מאוד כלפי עצמו בכל מקרה של הצלחה או כשלון. למעשה, יתכן שגדל כאן גבר שמודד את ההערכה הפנימית שלו ומתנה אותה בתוך מסגרת  ומידת הצלחותיו.

הערכה וחיבור פנימי יחד עם דימוי חיובי גבוה  לא תלויים באירועים חיצונים, אדם בעל דימוי עצמי חיובי יראה את עצמו כמצליח גם אם הוא חווה כשלונות בדרך.

ישנו הבדל עמוק בין אדם עם  כשלונות לבן אדם שהוא נכשל במהותו. הבנה חשובה זו יכולה לפתוח צוהר לתהליכים רבים עבור מי מאיתנו שחווה חוסר ביטחון, תהליכים רגשיים ומנטליים שבמהותם מאפשרים טרנספורמציה עמוקה של מהות ודימוי עצמי.

מקור אחר להיווצרות של דימוי עצמי נמוך הוא ביקורת חוזרת ונשנית מצד הסביבה החיצונית, שהשפעתה רבה בעיקר בגילאים מוקדמים בהם לילד יש פחות מודעות לעצם הבחירה שיש לו על מחשבותיו שלו.

לרוב ביקורת זו מגיעה מההורים, בית ספר, מערכות חינוך שונות.
למרבה הצער, הורים ביקורתיים וקשים הם לרוב בעצמם קורבן להתעללות רגשית מהוריהם ואת אותה רמת נוקשות את מפנים לילדיהם.

תהליך עמוק של שחרור רגשי עשוי לעצור את גלגל שלג זה וליצור מעבר הדרגתי מתחושה של כשלון או חוסר מקום בעולם להוויה שבמהותה חיבור לטוב הקיים בתוכך, היוודאות למשאבים העמוקים שיש ברשותך ופיתוח ביטחון עצמי להגשמת כל משאלות ליבך והתמודדות עם המכשולים שבדרך.

באתר, מגוון של מטפלים שמציעים תהליכים רגשיים עמוקים  שבמהותם, עשויים לשנות את מציאות ואיכות חייך מקצה לקצה. ביטחון, חיבור, קבלה עצמית בלתי מותנית ודימוי עצמי חיובי הם לחלוטין הבמאי של חייך.

באתר ניתן למצוא מומחים מתחומי הטיפול באומנותת הבעה ויצירה, משחק (פסיכודרמה), פסיכותרפיה, תרפיה בתנועה, פסיכולוגים קליניים, מטפלים אנרגטיים ומטפלים בתטא הילינג וכמובן מאמנים אישיים להעצמה והגשמה.

בכל אחד מאיתנו טמונים כשרונות ומשאבים עצומים שלרובם איננו מודעים.
התחברות למשאבים תאפשר לכם ליצור מציאות.

המתן

Auto onPageLoad Popup

*אני רוצה לקבל תכנים מעצימים בתחומים הבאים:

כתובת הדוא"ל שתמסרו לא תועבר לכל גורם חיצוני, גם אנחנו שונאים ספאם.