אהבה עצמית - תהליכים ליצירת קבלה וחיבור פנימי - יוצרים מציאות

בחר/י מטפל/ת באזור מגוריך

העצמת האהבה העצמית, קבלה וחיבור פנימי

re-moving
שירה שטרנפלד- תרפיסטית בתנועה, יצירה והבעה
פסיכותרפיה, טיפול בתנועה
תרפיסטית בתנועה M.A ומנחת קבוצות מוסמכת. קליניקה פרטית, טיפול קבוצתי, סדנאות.
yaniv tanami
Yaniv Tan
אימון אישי לחיים (קואצינג)
"דע את עצמך" - לכל הידע, הטכניקות ושיטות הטיפול קיים מכנה משותף, אתם מכירים אותו,אתם מרגישים אותו, אפגוש אתכם שם. פגישות אישיות באשדוד, טיפול מרחוק בסקייפ ובטלפון לתושבים משאר אזורי הארץ והעולם
אור בגים
אור בגים
אימון אישי לחיים (קואצינג), פסיכותרפיה, טיפול בתנועה
מייסדת שיטת "נפש חיה" - לימוד נתיב השלמות הפנימית, מטפלת רגשית רב - חושית, מתמחה בתנועה ובמגע. מטפלת בילדים, מתבגרים ומבוגרים.
איריס קאפח
איריס קאפח
פסיכותרפיה, CBT
מטפלת CBT בקרית אונו והסביבה (טיפול קוגניטיבי התנהגותי,בעלת ניסיון ומומחיות בטיפול באנשים הסובלים מבעיות חרדה, על סוגיה השונים, OCD, טראומה, דיכאון, ומחלות נפשיות
אנה בוגומולובה
אנה בוגומולובה
פסיכותרפיה, תרפיה באומנות
טיפול באומנות, תרפיה קוגניטיבית-התנהגותית ופסיכותרפיה יונגיאנית
אפרת ליבנה יוסקוביץ
פסיכותרפיה, טיפול זוגי, טיפול משפחתי
פסיכותרפיסטית מוסמכת ועו"ס קלינית (M.A), מטפלת בגישה פסיכודינמית ובראייה משפחתית. מרצה באוניברסיטה. נסיון רב בטיפול במצבי חיים שונים
גי אורפז
גי אורפז - פסיכולוגית קלינית
פסיכותרפיה, CBT, פסיכולוגיה קלינית
פסיכולוגית קלינית מומחית בטיפול וייעוץ רגשי ונפשי. להתמודדות עם בעיות אישיות, חברתיות, מקצועיות ומשפחתיות.
גיא מסד
תהליך רגשי לגיוס כוח הריפוי הפנימי
NLP ודמיון מודרך
מנחה בכיר ב-NLP ודמיון מודרך, מטפל בשטיפה אנרגטית ופרחי באך.תהליכים לריפוי והחלמה מהמקור הרגשי. קליניקה באיזור השרון וטיפולים בסקייפ מרחוק לתושבים משאר אזורי הארץ

 


הדרכת הורים - ייעוץ בשלבי ההורות השונים

תהליך ליווי - הדרכת הורים: כמה פעמים מצאנו את עצמנו מביטים בילד שלנו וחושבים....." למה הם לא מגיעים עם חוברת הפעלה או ספר הוראות???"......

הילדים שלנו, הדבר הכל כך יקר הזה, איתם אנחנו ממש לא רוצים לטעות! חשוב לנו לעשות את הדברים בדרך הנכונה ולהרגיש שאנחנו מעניקים להם את ההכוונה הטובה ולומר את הדברים הטובים......

אבל המציאות היא, שעם כל הרצון הטוב והאהבה והשמחה, כשנולד ילד נולדים איתו גם  המון סימני שאלה.... נולד איתו ספק..... נולדים רגשות אשמה......

אז נכון, יכול להיות שקראנו את הספרים המומלצים והיינו בסדנאות מעשירות ובאמת עשינו כל מה שצריך. אז מה עוד???

אז קודם כל, להירגע. להיות מוכנים להודות בפני עצמנו שאנחנו עדין לא יודעים הכל, וזה בסדר!!! אחר כך אנחנו חייבים להבין, שכדי להדריך את הילדים שלנו בצורה הטובה ביותר, אנחנו חייבים קודם כל לדעת איך להדריך את עצמנו. תחשבו שאתם נמצאים בטיול, בשביל סבוך ומפותל ואפילו שאתם לא מכירים את המקום ולא יודעים לאן לפנות, אתם רגועים. כי יש את המדריך שמכוון. מה יקרה אם פתאום המדריך יסתובב אליכם, יתחיל להילחץ ולשדר סימנים שהו אלא יודע?? אתם תילחצו, ובצדק. אנחנו המדריכים של הילדים שלנו בטיול הזה בשביל החיים, וגם אם יש רגעים שאנחנו מבולבלים, בואו נישאר רגועים ולא ניצור אווירת מתח שבטח לא תעזור.

לילדים שונים, בגילאים שונים, יש צרכים שונים. כשאנחנו רוצים להדריך ילד איך להתנהג בגן, זה כמובן שונה ממצב בו אנחנו רוצים להדריך את הילדה בגיל ההתבגרות איך לשמור על עצמה ועל גופה. אז לפני הכל בואו נעשה לעצמנו סדר, ונמפה את הצורכים. נמקד את עצמנו כדי שיהיה לנו ברור, מה יש ומה חסר. לאן אנחנו רוצים להגיע, מה אנחנו רוצים להעניק לילדים, למה לדעתנו הילדים צריכים את זה ומה גישתם של הילדים כלפי הנושא.

אני מאמינה שתחילת הדרך בהדרכת הורים יעילה היא לגרום להורים להבין את עצמם טוב יותר. ברגע שברור להם מה התוכן של הדברים אותו הם מנסים להעביר לילדיהם ועל איזה צורך הוא עונה (האם זהו צורך פיסיולוגי כמו הורים שמעבירים פעוט תהליך של גמילה מחיתולים או האם זהו צורך חברתי כמו ילדה שמתמודדת עם קשיים חברתיים, האם מדובר על התלבטות איך להתמודד עם ילד שציונו נמוכים?..... אין סוף לדוגמאות) אז יותר פשוט למפות את הדרך ולהבין איך לפעול ולמי כדאי לפנות.

דבר נוסף, חשוב שההורה יעשה מול עצמו מיפוי של הערכים שחשוב לו להעביר לילד, ומה המשמעות המעשית של כל ערך. הדבר יעזור כדי ליצור סולם עדיפויות. הרי יש משפט חכם שאומר "אתה צריך לבחור את הקרבות שלך" ובאמת לא כדאי להפוך כל עניין קטן לאירוע דרמטי. חשוב שנכיר את עצמנו ונבין מה חשוב לנו להעניק לילדים שלנו תוך התחשבות בסביבה ובמציאות בתוכה אנו חיים, וכך נוכל לכוון את עצמנו טוב יותר ובצורה מספקת מול הילדים.

אחרי שעשינו מול עצמנו את הבירורים הללו, נשאל את עצמנו מה חסר לנו. האם חסר לנו ידע בנושא? האם חסרה לנו תמיכה של גורם שלישי (גננת, בני זוג,חברים, משפחה מורכבת, אחים)? האם חסרה לנו הכוונה מאיש מקצוע שיוכל לסייע להעביר את המסר לילדים?

מענה על השאלות שמוצגות כאן יפשט לנו את התמונה שלפעמים נראית מאד מבלבלת, ואז נוכל לקחת את התובנות ולתרגם אותן לעשייה בפועל. בהתאם למה שהבנו, חשוב שנפנה למקומות המתאימים ודרכם נשלים את התהליך. הדרכת הורים היא עניין  עמוק שחשוב שההורה יתחיל מול עצמו על מנת שיוכל לשמש כמדריך מוצלח לילדיו.

בספר  "דרך האהבה" מציין המחבר שוב ושוב עובדה כ"כ חשובה על חוקי היקום שלנו כאן, והיא שהחיים בכל רגע ורגע משלמים לנו את המחיר שלנו.

מה קובע את מידת המחיר שלך לפי מחבר הספר? אהבה עצמית.
ככל שהנך מצוי בתחושת של שלמות פנימית, חיבור עצמי גבוה למהות, קבלה עצמית טוטאלית ללא שיפוטיות כלל לגבי כל הרבדים בתוכך, כך "מחירך" עולה.
בגישה ההוליסטית הכ"כ רווחת היום בהמון גישות טיפול, אימון וייעוץ, אין מציאות אובייקטיבית.
 אנייס נין פעם אמר את אחד המשפטים הנכונים שתחום ההתפתחות האישית "אתה לא רואה את העולם כפי שהוא, אתה רואה את העולםכפי שאתה. "
ובהתאם לדרך בה אנו רואים את העולם, כך, העולם משתקף אלינו בחיי המציאות שלנו. ואיך אנו צופים בעולם? בעיניים בהם אנו צופים בעצמנו.

אהבה עצמית היא מפתח לשפע. לא ההיפך. זו אשליה לצפות שכאשר יהיה לכם כל מה שאתם חפצים בו אז תוכלי להיות רגועים ושלווים.

האהבה, הקבלה, האחריות על יצירת המציאות של חיינו, הם שפותחים את הערוץ לשפע.

הכוח של לשחרר שליטה

במאמר חשוב מאוד שנכתב כאן באתר, הוסבר למה זה כ"כ חשוב לשחרר שליטה כדי ליצור בחיינו את מה שאנו שואפים לו. כאשר אנו בתחושה של אהבה עצמית, אנו מרגישים שיש הכל כבר בתוכנו, אין לנו "לחץ" להשיג את האהבה מבחוץ כי היא כבר קיימת בצורה מאוד עוצמתית בתוכינו.
כאשר יש בנו כ"כ הרבה אהבה בפנים יחד עם קבלה עצמית מוחלטת, אנו לא זקוקים לה כ"כ מבחוץ, וקל לנו יותר לשחרר את הציפיה להשיג דברים חיצונית שאמורים לספק לנו את הצורך הזה כגון: בן זוג, כסף, יוקרה ועוד.

ובאופן אירוני ממש, בדיוק כאשר כבר לא תזדקקו לה, לאהבה הגדולה הזו, בדיוק דברים יתחילו להגיע אל מציאות חייכם, משום  שככה זה כשקיימת כ"כ הרבה אהבה פנימית, היא ממגנטת אליה רמות חדשות וטהורות מאוד של אהבה מבחוץ, על גווניה השונים.

כשמפנים דברים ישנים אנו יוצרים מקום לחדש, הטוב והטהור להגיע

ניתן לחלוטין לדמות את התודעה והגוף שלנו למיכל בו אנו מאוחסנת אנרגיה שמכילה ומוכלת. האנרגיה הזו, יכולה להיות בתדר חיובי או שלילי. כאשר תפנו את הישן, הכואב, המעיק, המחשבות הלא מקדמות, ההרגלים השליליים, תראו כיצד אהבה מציפה את ליבכם, פשוט כי פיניתם לה מקום.
אז פנו מקום לאהבה עצמית בתוככם, לקבלה של כל מה שיש.

אז איך יוצרים אהבה עצמית

אם במשך שנים למדת רק להעביר ביקורת על עצמכם, לקבל את עצמכם רק בתנאי ש.., לשאוף לשינוי תמידי כי אתם "לא מספיק" כפי שאתם, כל מה שתצטרכו לעשות זה ללמד את התודעה שלכם תבניות מחשבה חדשות. תבניות אלו משפיעות על תהליכים רגשיים, שמשפיעים על הרכב כימי בגוף שיוצר תחושה של אהבה ושלמות פנימית.

שינוי תבניות מחשבה, זהו תהליך מורכב ופשוט גם יחד. אך הוא מהנה, והוא יוצר מציאות!

באזור המאמרים של פרויקט זה ניתן למצוא מידע רב כיצד תוכלו בעבודה יום יומית ללמד את התודעה שלכם אהבה עצמית. אך לפעמים זה לא מספיק, לפעמים תבניות המחשבה הקודמות תובעות בנחרצות את מקומן, לא מסכימות לפנות מקום לחדש והטוב. והגרוע ביותר הוא, שהיות ונקודת המוצא שלנו היא חוסר קבלה עצמית, קל מאוד לתבניות החשיבה השליליות לשכנע אותן שככה אכן אנו, לא ראויים למלוא האהבה ללא תנאי.
זה הטריק של התודעה האנושית, שמכילה בתוכה מחשבות מגבילות, היא גורמת לנו בדרכים מניפולטיביות יצירתיות ביותר להאמין לכל מה שהיא אומרת ולא מאפשרת לנו ללכת צעד קדימה. אך זו מציאות סוביקטיבית, הקיימת רק בראשכם.
לכן, ליווי להעצמה ותחושת אהבה וחיבור פנימי על ידי איש/אשת מקצוע הוא לרוב תהליך יעיל מאוד ומשנה חיים.
תהליך בו אתם מגלים את עצמכם, את הכוחות העצומים שבתוככם, שאפילו אתם לא מודעים להם.

לרוב בתהליך זה כבר לא תקבלו אליכם יחס כפי שקיבלתם בעבר. אתם תמצאו את עצמכם בקלות שומרים על אכילה נכונה, כי פשוט אתם ראויים לעשות זאת עבור עצמכם.

תמצאו את עצמכם בקלות עוצרים מישהו מלדבר אליכם לא יפה, כי פשוט אתם ראויים לטוב ביותר.

אתם תיצרו יותר כסף, כי תאהבו את עצמכם ותרגישו שאתם ראויים לכך שיהיה טוב יותר בחייכם.
אתם תזדקקו פחות, תקבלו יותר. שלווה פנימית נוצרת בתהליכים כאלו, שחרור העבר על כל גווניו, במחשבות, רגשות ופעולות. הגוף שלכם יתחיל להגיב לאהבה.

אהבה עצמית באמת יוצרת מציאות, היא תהליך מרתק, פותח לב, את לבכם כלפי העולם ואת לב העולם כלפיכם. 
למעשה, עוצמתו של כזה תהליך בלתי נתנת לתיאור.
המעבר מתחושה בה אינך ראוי וצריך להצדיק את קיומך בעולם (בדאגה לבעל, להורים, לילדיםף לבוס)

אל

תחושה בה הנך פשוט הכי ראוי לטוב בעולם, היא בלתי נתנת לתיאור.

וחשוב מכל!!! היא אפשרית לכל אחד ואחת. אין אחד שאין לו ייעוד, מטרה, מה לתת. יש רק מי שלא רואים זאת בעצמם.
תנו ליקום לראות אתכם דרך האהבה שתיצרו בתוככם.

התהליך הוא אינו הוקוס פוקוס, הוא תהליך מובנה של הסרת שכבות רבות של שיפוטיות והתנגדות עצמית, שמתחת לכל אלו שוכנת אהבה אינסופית.

אהבה עצמית גם אין משמעותה מושלמות, אלא ההיפך, היא חסרת שיפוטיות של רע וטוב ומקבלת הכל כמו שהוא.
היא מחבקת ומכילה גם את החסרנות, מקבלת ואוהבת אותם, בדיוק כמו את כל נקודות האופי שלנו בהם אנו רואים כיתרונות.
גם ההבנה כי התוויות של טוב ורע, נופלת ומשנה מציאות כחלק מתהליך של התפתחות, למידה וצמיחה.

אלו תובנות של הרגש, שמשנה את איכות חיינו ומכוון את המנגינה הפנימית שלנו.

אין מישהו או מישהי בעולם הזה שאינו ראוי לחיות במלא האהבה העצמית, בתחושה של הגשמה, בתחושה של שלמות, קבלה, שייכות וחיבור פנימי עמוק.

בראש עמוד זה ניתן למצוא פרטי הקשר של מאמנים, מטפלים ויועצים מקסימים ומקצועיים המומחים בליווי לשינוי רגשי ונפשי המוביל לתחושת אהבה, קבלה, חיבור ושלמות פנימית.

 

המתן

Auto onPageLoad Popup

*אני רוצה לקבל תכנים מעצימים בתחומים הבאים:

כתובת הדוא"ל שתמסרו לא תועבר לכל גורם חיצוני, גם אנחנו שונאים ספאם.