תקנון - יוצרים מציאות

 

ביטחון עצמי הוא במהותו הבמאי של חיינו. אז אם כך, מהו ביטחון עצמי ולמה הוא כ"כ חשוב?

ביטחון עצמי יחד עם תחושת אהבה ובעיקר קבלה עצמית מוחלטת, נטולת ביקורתיות ושיפוט הם מרכיבים שמשפיעים על  כל אספקט בחיינו, כולל קריירה, הגשמה עצמית, זוגיות, מערכות יחסים במשפחה המורחבת, הורות, יכולת התמודדות עם אתגרים ומשברים וכיצד אנו תופסים את עצמינו במרחב הסביבתי.

בראיה הוליסטית/רוחנית, העולם החיצוני משקף את עולמינו הפנימי, ועולם פנימי של קבלה ושפע עשוי בהחלט ליצור מציאות חיים יפה יותר.

אין לנו השפעה עם האירועים בחיינו וגם שליטה מאוד מוגבלת על אירועים אלו, אך התגובות שלנו לאירועים השונים משנים את כל מציאות חיינו הפנימית החיצונית.

ביטחון עצמי מכיל בתוכו מרכיב חשוב של תחושת מסוגלות עצמית. אנשים שעולמם הפנימי רווי בתחושה של מסוגלות יחלמו רחוק יותר,  יתכננו, יפעלו להשגת מטרותיהם, יקחו סיכונים ויהוו השראה לאנשים אחרים סביבם לדמות אשר מבצעת פעולות להגשת מטרותיה.

מסוגלות עצמית משפיעה מאוד על היכולת להתמודד עם אתגרים שהם חלק בלתי נפרד מחיי כל אחד מאיתנו. היכולת להסתכל על אתגר כאל מקום להתפתחות, צמיחה ומכשול שיש לך את המסוגלות הפנימית לעבור אותו, משנה לחלוטין ומעלה את הסיכוי להגשים מטרות חייך. רוב האנשים המצליחים בעולם חווים כשלונות במהלך הדרך, הוויה של מסוגלות פנימית שקיימת בתוכם מאפשרת להם להתסכל על הכשלונות כדרך להצלחה בעוד שאצל מישהו שחווה תחושה של חוסר אמון ביכולתיו, יתפסו הכשלונות או האתגרים וקשיים בדרך כחומות ששוללות לחלוטין את השביל והדרך אל המטרה, ללא שום ראיה והבנת מסוגלתו להסיר את החומה, להתמודד עם המכשול והקושי ולהגשים חלומות.
ביטחון עצמי לרוב משתלב עם אהבה עצמית, תחושת "אני ראוי". אנשים עם קבלה עצמית מקבלים את עצמם כמו שהם. הם מבינים שיש להם חסרונות אך הם לא רואים בחסרונותם מקור לסיבה לכך שהם לא ראויים לכל הטוב שבעולם.

מה המקורות להערכה עצמית נמוכה?

לרוב, הפרשנות שסיפרנו לעצמינו על אירוע או מספר אירועים היא שיוצרת את מארג סיפור חיינו ולא האירוע עצמו.
לעיתים, מספיק אירוע קטן שנחווה בגיל מאוד צעיר כגון הערה של אמא על ציור לא יפה, או הערה לא נעימה מהמגננת יכולות להקבע בתחושת הרגש שלנו כתחושה לא נעימה שהביאה איתה סיפור אודותינו "אני לא ראוי, אני לא טוב מספיק, אני פחות מאחרים ועוד".

הבעייתיות עם מקרים כאלו היא שלרוב הם נשכחים עם השנים או מוחקים עקב חוסר כוחות פנימיים של הילד בשלב כ"כ מוקדם בחייו להתמודד עם העלבון.

החיים שלנו, בראיה ההוליסטית מורכבים מאירועים על גבי אירועים שהם  שלוחה/העתק של אירוע אחד ראשוני.

הסקנו באירוע מסוים מסקנה לגבי עצמינו ולגבי העולם ומכאן והלאה נמשוך וניצר בחיינו את אותה החוויה.

נניח ילד קטן ניסה ללמוד לרכב על אופניים ונפל, יכולה להיות לו פרשנות בסגנון כגון "ככה זה, זה תהליך, כולם נופלים בהתחלה, ולאט לאט אלמד" אצל ילד אחר יכולה פרשנות "אני כשלון". פרשנות כגון זו יכולה לנבוע מהמון מקרים אחרים שלעיתים הם אירועים שגרתיים לחלוטין כגון: הערה של אמא על ילד שלא אוכל בצורה מנומסת, אמא שמעירה לילד על כך שלא סידר את החדר, או שלא הכין שיעורים טוב ועוד.

הנקודה החשובה שיש להבין היא שזוהי אומנם פרשנות אך בתחילת חייו לא הייתה את המודעות להבין שזו רק פרשנות ולא המציאות. מכאן והלאה במקרים רבים יתכן כי הילד יגדל להיות גבר שבקורתי מאוד כלפי עצמו בכל מקרה של הצלחה או כשלון. למעשה, יתכן שגדל כאן גבר שמודד את ההערכה הפנימית שלו ומתנה אותה בתוך מסגרת  ומידת הצלחותיו.

הערכה וחיבור פנימי יחד עם דימוי חיובי גבוה  לא תלויים באירועים חיצונים, אדם בעל דימוי עצמי חיובי יראה את עצמו כמצליח גם אם הוא חווה כשלונות בדרך.

ישנו הבדל עמוק בין אדם עם  כשלונות לבן אדם שהוא נכשל במהותו. הבנה חשובה זו יכולה לפתוח צוהר לתהליכים רבים עבור מי מאיתנו שחווה חוסר ביטחון, תהליכים רגשיים ומנטליים שבמהותם מאפשרים טרנספורמציה עמוקה של מהות ודימוי עצמי.

מקור אחר להיווצרות של דימוי עצמי נמוך הוא ביקורת חוזרת ונשנית מצד הסביבה החיצונית, שהשפעתה רבה בעיקר בגילאים מוקדמים בהם לילד יש פחות מודעות לעצם הבחירה שיש לו על מחשבותיו שלו.

לרוב ביקורת זו מגיעה מההורים, בית ספר, מערכות חינוך שונות.
למרבה הצער, הורים ביקורתיים וקשים הם לרוב בעצמם קורבן להתעללות רגשית מהוריהם ואת אותה רמת נוקשות את מפנים לילדיהם.

תהליך עמוק של שחרור רגשי עשוי לעצור את גלגל שלג זה וליצור מעבר הדרגתי מתחושה של כשלון או חוסר מקום בעולם להוויה שבמהותה חיבור לטוב הקיים בתוכך, היוודאות למשאבים העמוקים שיש ברשותך ופיתוח ביטחון עצמי להגשמת כל משאלות ליבך והתמודדות עם המכשולים שבדרך.

באתר, מגוון של מטפלים שמציעים תהליכים רגשיים עמוקים  שבמהותם, עשויים לשנות את מציאות ואיכות חייך מקצה לקצה. ביטחון, חיבור, קבלה עצמית בלתי מותנית ודימוי עצמי חיובי הם לחלוטין הבמאי של חייך.

באתר ניתן למצוא מומחים מתחומי הטיפול באומנותת הבעה ויצירה, משחק (פסיכודרמה), פסיכותרפיה, תרפיה בתנועה, פסיכולוגים קליניים, מטפלים אנרגטיים ומטפלים בתטא הילינג וכמובן מאמנים אישיים להעצמה והגשמה.

בכל אחד מאיתנו טמונים כשרונות ומשאבים עצומים שלרובם איננו מודעים.
התחברות למשאבים תאפשר לכם ליצור מציאות.

במפגש אישי, מרחב של ביטחון והכלה, מתרחשת האינטראקציה בין המטפל למטופל – טיפול רגשי היוצר תהליך ריפוי פנימי עמוק המאפשר עבור המטופל שחרור דפוסי התנהגות מזיקים וכלים להתמודדות עם קשיים רגשיים, חברתיים והתנהגותיים.

מצבי עומס רגשי באים לידי ביטוי בדרכים שונות כגון: אי-נוחות, כעסים, חרדות והתפרצויות זעם, התמכרויות, סגירות וביישנות יתר.


בעולמנו הפנימי קיימת קשת רחבה ומגוונת של מצבים רגשיים הנחווים בעוצמות שונות ובאופנים שונים מאדם לאדם.גם התגובה לכל חוויה רגשית משתנה מאדם לאדם ועל כן דורשת תהליכי ריפוי שונים המותאמים לצרכים האישיים של הפרט.

לעיתים, במצב של תחושת כבדות, עצבות, עומס רגשי – ידע המטופל לספר על רגשותיו הקשים והמעיקים. במקרים אחרים, תחווה אצל המטופל תחושה של עמימות, ניתוק מהרגש, מעין מערבולת רגשות שלא ניתנים לזיהוי.

לכן, ישנם מקרים בהם טיפול דרך שיחה ומילים הינם התהליך היעיל והמקור לריפוי ושינוי.
במקרים אחרים, בהם ישנה יותר תחושה עמימות, תהליך של ריפוי דרך הגוף יכול להוות בסיס יעיל ואפקטיבי יותר.

ברוב גישות ריפוי ההוליסטיות, רואים קשר הדוק בין גוף נפש ועל כן, טיפולים המספקים מענה לריפוי דרך הגוף בשילוב עם שיחות יעילים מאוד ויוצרים שינוי של ממש במציאות הפנימית והחיצונית.

טיפול רגשי באמצעות טיפול בתנועה, אומנות או ציור הם דוג' מצוינת לשילוב בין השניים.

דרך הגוף מספק התהליך מקום לרגשות הקשים לקבל מקום, מרחב, נוכחות וביטוי. דרך השיחה נעשה עיבוד של הרגשות ושחרור שלהם. השילוב של השיחה והטיפול דרך הגוף מספקים למכלול הרגשות לקבל ביטוי, כולל כאלו שהמטופל הדחיק ועל כן לא היו יכולים לקבל ביטוי דרך שיחה בלבד.

האפשרות להבין את המתרחש בעמקי תת המודע דרך הגוף משחרר את המטופל מהלחץ הסמוי של "לתת ביטוי לרגשותיו ולמצוא את המילים הנכונות שיבטאו אותם".

לא תמיד יצליח מטופל להגדיר את הרגשות הקשים אותם הוא חווה.

בטיפול בתנועה, ציור, פסיכותרפיה גופנית, פסיכודרמה ועוד ניתן לקלוט מתוך המסרים של תנועות הגוף, חדות הציור, יציבות ועוד, את המתרחש בעולמו הרגשי העמוק של המטופל.

מלבד מרחב הטיפול הפרטני המהווה מרחב למרבית הטיפולים הרגשיים, ריפוי ושחרור רגשי מתאפשרים גם בתוך מרחב טיפול זוגי ומשפחתי, בו ניתן דגש לצרכו של הפרט בהתיחסות למסגרת המשפחתית והזוגית בה הוא נמצא.
משפחה וזוג הן יחידות המורכבות מעולמם של הפרטים המרכיבים אותם.
הדינמיקה הנפשית של אחד או יותר ממרכיבי היחידה המשפחתית/זוגית משפיעה על מערכת היחסים הכוללת וגם להיפך  - הדינמיקה המשפחתית/זוגית, משפיעה על הדינמיקה הנפשית של הפרט
.
ריפוי רגשי הינו תהליך המאפשר טיפול במצבים נפשיים שונים כגון: חרדות, OCD, מצבי משבר, התמודדות עם בן משפחה חולה, התמודדות עם מחלה קשה, תאונה, אירוע מצער, אירוע טראומתי בעקבות תאונה, מלחמה, ניצול מיני, התמכרויות, התפרצויות זעם וכעסים וניהול רגשות מודחקים.

קיימת קשת רחבה ומגוונת של מטפלים ומטפלות מתחומי הריפוי השונים בעלי הסמכות והתמחויות מקצועיות המציעות תהליך עמוק ומרגש של ריפוי ושחרור רגשי, כזה שמאפשר לפתוח את הלב בתוך מרחב בטוח, לגעת בפצעים, לרפא אותם ולהתחיל בדרך אל מציאות חדשה רצויה יותר.


חלק מההסמכות מקצועיות אלו הן: פסיכותרפיה הוליסטית, פסיכותרפיה דינאמית, פסיכולוגיה קלינית, טיפול התנהגותי- קוגנטיבי CBT, טיפול תזונתי (כתוספת לליווי במסגרת שיחות), טיפול בתנועה, טיפול בצירוף הבעה ומשחק, טיפול באומנות. לכל אלו הרפואה הסינית מציעה תמיכה והאצה של תהליך הריפוי מתוך הבנה של הקשר הבלתי נפרד - גוף-נפש-נשמה.

שחרור רגשי כמקור לטיפול בכאבים כרוניים ומחלות

רגשות חסומים הם אנרגיה חסומה בתוכנו המבקשת נוכחות. אי היכולת שלנו להתמודד איתה בזמן אמת וההדחקה יוצרים ניתוק וחסימת אנרגיה שעלולה ליצור כאבים פיזיים והיווצרות של מחלות.

לעיתים קרובות, שחרור המקור הרגשי שגרם למחלה הינו מקור להקלה על תסמינים פיזיים עד כדי ריפוי מלא.

טיפול רגשי לילדים ונוער

טיפול וליווי מקצועי בזמן הנכון לילדים המתמודדים עם קשיים רגשיים עשוי להוות את הבסיס לשינוי כל מהלך חייהם לטובה. היכולת לזהות רגשות בגיל צעיר, מוקדם ככל שניתן, להתמודד איתם ולנהל אותם מאפשרת לילד ולנער הכרות טובה יותר עם עצמו ועם עולמו הפנימי ותחושת חיבור חזקה יותר שהיא לרוב גם מקור לתחושה של דימוי עצמי חיובי (בנוסף למשפיעים נוספים(.
תהליך של ריפוי ושחרור רגשי, בין אם מדובר  בתהליך לטיפול קצר או טיפול של מספר שנים, מאפשר לרוב הסרה של חסימות אנרגטיות, שינוי דפוסים והרגלים, חיבור עצמי עמוק יותר, הסרת מגננות נפשיות רבות הנוצרות כתוצאות מחוויות חיים שליליות חוזרות ונשנות.  תהליך אפקטיבי בהחלט יכול ליצור את ההבדל  בין חיי השרדות וקושי רגשי לחיי הגשמה, מיצוי ונוכחות.

טיפול רגשי בקבוצה

רבים המקרים בהם מוצא הפרט את התהליך היעיל עבורו במסגרת קבוצתית יותר מאשר מסגרת פרטית. הטיפול הקבוצתי מאפשר לחוות קשת רחבה ומגוונת יותר של תקשורת בין אישית מול אנשים רבים ושונים - מה שעבור חלק מהמטופלים עשוי להוות גורם תומך נוסף ומשמעותי בתהליך הריפוי, החלמה ושיקום.

מטופלים שעברו שינוי באמצעות תהליכי ריפוי דרך טיפול קבוצתי מספרים שההזדהות המשותפת שנוצרת וההכלה הרבה הקיימת בתהליכים קבוצתיים מספקים הנעה אישית פנימית גדולה, ביטחון בתהליך ויכולת רבה יותר לפתוח אתהלב אל הכאב ולהיות נוכח אל מול שינויים של ריפוי ואיחוי שברים.


לא משנה כמה המצב קשה, דוחק, מעיק. לא משנה עד נראה שהחיים סוגרים עליך מכל כיוון.
עולם הרגש ניתן לריפוי וניסים קורים בתהליכי טיפול למי שמאפשר.
נדרשת סבלנות, אלו לעיתים שכבות של רגש בגווניו השונים שעוטפים ומכסים ומונעים את השמחה והקלילות.
חוויות שונות במהלך החיים יחד עם הפרשנות שלהם שהביאו לדיכאון, חרדות, פחדים, ביטחון עצמי נמוך ועוד.

אך תהליך הדרגתי עשוי בהחלט לרפא ולהמיס שכבות קושי אלו, להמיס את האנרגיה העצורה מרגש שלילי קשה שנוצר ולאט לאט ליצור מרחב בו טוב, שמה וקלילות עשויים להכנס לחייך.
רבים האנשים בכל רחבי העולם, החל ממקרים פשוטים של התמודדות עם ביטחון עצמי ועד טראומות מלחמה והתקפה מינית קשות, שתהליך של ריפוי רגשי ריפא להםמשהו פנימי עמוק ביותר ואפשר להם חיים נורמטיביים המכילים בתוכם גם שמחה, אושר, קלילות ומנוחה.

בעמוד זה – תוכלו למצא רשימת מטפלים רגשיים מוסמכים ממגוון רחב של התמחויות כי שצויינו במאמר זה.

דואר השראה והזדמנויות לצמיחה

*אני רוצה לקבל תכנים מעצימים בתחומים הבאים:

כתובת הדוא"ל שתמסרו לא תועבר לכל גורם חיצוני, גם אנחנו שונאים ספאם.

 

פורטל יוצרים/ות מציאות


יצירת קשר, פרסום באתר ומידע למטפלים/ות

 

 ליצירת קשר ניתן לשלוח מייל ל This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

מידע מלא אודות הצטרפות לאינדקס לעוסקים/ות בתחום אימון, ייעוץ ושיווק

ניתן למצא בקישור זה


ברוכים הבאים והבאות לפרויקט "יוצרים/ות מציאות".

טוב שאתם/ן כאן!

לפני שנצלול יחד פנימה למרחב של הפורטל, כדי לבחור את הכלים איתם נרצה לעבוד, (כי כן, כל שינוי דורש עבודה) חשוב לנו שתשמעו קצת על הרעיון שמאחורי המקום הזה.

בעולם שלנו  יש פתרונות לרוב הבעיות, דרכים להשיג את רוב המטרות. אבל, זה לא שפשוט ניתן להושיט יד ולקחת אותם. כדי למצוא אותם, את הפתרונות, צריך לחפש, לבדוק, להתאמץ, וזו בדיוק הבעיה של רוב האנושות.

אנחנו עסוקים ועסוקות מדי בלחיות את החיים שלנו, בלהתמודד עם האתגרים שלנו, בלנסות להחזיק את הראש מעל למים. עסוקים/ות מידי מכדי לעצור לרגע ולומר לעצמנו- "יש לי מטרה, יש את הדרך להשיג אותה. במקום להמשיך להילחם ולהיאבק, הגיע הזמן שאמצא את הפתרון הזה ואשתמש בו".

עכשיו תגידו  שהכל שטויות. למה? כי כבר ניסינו את העניין הזה של "לחשוב חיובי" וזה לא עבד לנו. כבר ניסינו לקום כל בוקר באנרגיות טובות ולחייך לכולם למרות שלא ממש מתחשק לנו רק כי מישהו אמר שזה מה שיזמן לחיים שלנו דברים טובים, וכלום לא קרה.
זה באמת מתסכל, לנסות משהו ולקוות שהוא יצליח ולגלות שזה לא עבד.

אבל יש לנו חדשות!

זה לא שזה לא עובד. זה עובד נהדר, שינוי הוא אפשרי  וכל הדברים ששמענו עליהם וראינו שעובדים לכולם  בצורה כל כך מדהימה ורק לנו זה לא מצליח...

יש רק דבר אחד שיכול להיות שלא לקחתם/ן בחשבון. שלשנות לעצמנו את החיים ולהשיג מטרות  זה לא הוקוס פוקוס. זו עבודה, והיא לא קלה ומאתגרת לפעמים, ואף הרבה יותר כשאנחנו מנסים  ומנסות לעשות את השינוי הענק הזה לבד.

ובדיוק בגלל זה נוצר הפרויקט הזה, "יוצרים מציאות". כי אין לנו ספק שכל אחד ואחת  מאיתנו טמון גרעין השינוי, שרק מחכה למישהו שישקה אותו קצת וידאג שהוא יוכל לצמוח.
וכי אין לנו ספק שמאתגר מידי לעשות הכל לבד תוך כדי שהמציאות בחוץ גוררת אותנו בטייס אוטומטי לשגרה  הקבועה שלנו שלא השתנתה בינתיים.הפרויקט הזה קם כדי שלכל אחד ואחת מאיתנו יהיה את המקום לפנות אליו כשהוא צריך קצת חיזוק, כיוון חדש או כלים נוספים כדי להתקדם לעבר החיים החדשים שלו. 
ואם כבר הגענו עד לכאן, סימן שהשינוי בוער בנו, ואפשרי עבורינו.

אז מה בפרויקט "יוצרים מציאות"?

כאן אפשר לבנות לעצמנו לוח חזון, להציב בו מטרות ויעדים ולאפשר לאנשי ונשות המקצוע השותפים בפרויקט להציע לנו עזרה ותובנות לדרך. אפשר גם לאפשר לגולשים אחרים לפנות אלינו, להציע, עזרה, רעיונות יצירתיים ופתרונותוגם תמיכה שהיא לא פחות חשובה.
אפשר גם לאתר תחום בו אנחנו מתקשים להתקדם לבד ולקבל רשימת ספרים מומלצים, סרטוני השראה, מדיטציות ומאמרים מקצועיים שיכוונו אותנו ויתנו לנו כוח להמשיך. 

וכמובן, ניתן לפנות ישירות למטפלים/ות, מאמנים/ות ויועצים/ות, להתייעץ או להצטרף לסדנאות קורסים והרצאות המפורסמים כאן באתר.
והכי חשוב, אפשר לעבור סוף סוף מהמקום של חלומות, ציפיה לעתיד טוב יותר למקום בו אנחנו יוצרים ויוצרות לעצמנו את העתיד הזה. 

המתן

Auto onPageLoad Popup

*אני רוצה לקבל תכנים מעצימים בתחומים הבאים:

כתובת הדוא"ל שתמסרו לא תועבר לכל גורם חיצוני, גם אנחנו שונאים ספאם.