הגשמה עצמית

חיפוש מאמריםהגשמה עצמית

ארז שקלר

מידי פעם מגיעים אליי לקליניקה קליינטים שאינם בטוחים שהם נמצאים במשבצת הנכונה ביותר עבורם בעולם, שעבודתם הנוכחית אינה מספקת אותם (רוחנית ו/או כלכלית), שהלב רוצה משהו אחר, אך עדיין אינם בטוחים מה, ועולים בקרבם רצונות ופחדים המתערבבים יחד.

במהלך הפגישות אנו מתחילים צעדים ראשונים להבנה טובה יותר של הדבר הזה שהלב רוצה, אנו בוחנים קודם-כל מה מסב לקליינט הנאה, פעילות שבצידה הנאה משמשת רמז נפלא לאיכות הסמויה בתוכו שרוצה לצאת לעולם. רבים מאתנו מחזיקים באמונה כי 'עבודה אינה מהנה', כשלמעשה אין זו בהכרח האמת, תכופות כשאנו בייעוד שלנו, עבודתנו מסבה לנו תחושות נפלאות, ובהתאמה לכך, אם מישהו ממש סובל בעבודתו זה יכול להיות סימן כי עליו לזוז, לעשות תנועה בעולמו.

במהלך הפגישות אנו מגששים באפלה אחר הדבר שהלב רוצה ואינו יודע להגדירו, דרוש לכך אומץ רב, מפני שתחושת אי-הידיעה אינה תחושה נעימה עבור רובנו. רובנו מתייחסים לתקופות אי-הידיעה בחיינו כמאיימות, כאלו שמציפות חרדות עמוקות ביותר, לעתים ממש ברמה הקיומית. התייחסות זו לאי-ידיעה הינה תפיסה תרבותית, מעין נקודת מבט חברתית שפיתחנו על אי-ידיעה. בסתירה לכך, ניתן לראות באי-הידיעה הזדמנות פז לחקור מי אנחנו, להבין סיפור חדש על עצמנו ולגלות מעין ניצן בעומקי הבטן המבקש לצמוח.

כשאנו מזהים את הדבר הזה שברצוננו להגשים אנו מתחילים דיאלוג איתו, מסכימים להקשיב לו אחרי זמן רב שהוא לא קיבל פיתחון פה, מסכימים להכיר בו למרות הפחדים והביקורת האפשרית על הליכה בדרך שהלב רוצה, מסכימים ללכת אחריו באופן פעיל לצד הרוחות והשדים המאיימים, אך בקצב הנכון לו.

כאשר אנו בוחרים לממש את האיכות שהייתה חבויה עד כה ביומיום שלנו, זה מכניס אור אדיר לתוך חיינו, אנו מחוברים לדבר מה עמוק בתוכנו שעושה צעדים בעולם, לא לחינם קיבלנו 'מתנות' ייחודיות לנו, עלינו להגשימן, לתת להן ביטוי מפני שהן מהוות חלק מאיתנו, זו למעשה הכרה במי שאנחנו.

הדבר הזה שכל אחד בוחר לפתח פעמים רבות הוא גם עניין של למידה וניסיון בתחום הספציפי המדובר, ויש לתת לכך כבוד. הגילוי כי אנו מתקרבים למשבצת הנכונה לנו היא מרעישה, אך חשוב לתת כבוד לדרך, ולהתקדמות הטבעית של עשייתנו עד לגודל בו היא מבקשת להיות. לבסוף, גם נדע האם הגשמה זו מבקשת את כל תשומת ליבנו ואנחנו נעשה 'חישוב מסלול קריירה מחדש' או שבמדובר במהות שלעת עתה תתקיים לצד עבודתנו הנוכחית או אחרת שישמשו עבורנו קרקע ואיזון (כלכלי ונפשי).

המהות שבאנו להביא לעולם יכולה להיות ביטוי של איכות הקיימת בנו, ויכולה בנוסף (אך לאו דווקא) לשמש ריפוי ואור לאחרים. הגשמת העצמי נפרשת על תחומים רבים ומגוונים מעולמות שונים- אומנות, משפטים, כלכלה, קולינריה, טיפול, נדל"ן ולעתים שילובים מעניינים בין עולמות שונים.

את הדרך שרצוננו יעשה בעולם לא ניתן לצפות, ניתן להיות עדים לה, אך בשביל כך עלינו להתחיל בפעולה... רוצים לעשות צעד ראשון לקראת הגשמה? מרגישים את הרצון לתת ביטוי לדבר הזה בתוככםן המבקש להישמע? אשמח לתת לכם את הכלים וההכוונה בתהליך האישי שלכםן לגילוי עצמי ומימושו בעולם.

מחכה לכםן אצלי בקליניקה,

שלכםן באהבה,

ארז.

***צילום: ירדן מרקוס-קליין***

אודות כותב/ת המאמר
ארז שקלר
Erez Shekler Therapy
צרו עימי קשר
X

צרו קשר

אודות
שמי ארז, אני מטפל נפשי אלטרנטיבי, ואני דוגל בשיטת טיפול רוחנית שמטרתה היכרות מעמיקה עם עצמנו, עם סיפור חיינו ושיעורי חיינו
המתן

Auto onPageLoad Popup

*אני רוצה לקבל תכנים מעצימים בתחומים הבאים:

כתובת הדוא"ל שתמסרו לא תועבר לכל גורם חיצוני, גם אנחנו שונאים ספאם.