חיפוש מאמריםסיפור על שינוי תודעתי שאני מישם בחיי

dor

התעצבנתי נורא עכשיו  וזה כנראה הזמן להתחיל להבין למה, ולא סתם להתעצבן. אחרת, אני די הולך לשום מקום, במיוחד בתקופת חיים זו בא אני שם דגש רב על שינוי תודעתי ויצירת מציאות ממקום פתוח ומקבל יותר.

אני מחפש עבודה כבר חודשיים, תהליך שגם ככה הוא מורט עצבים ולא קל בכלל.

לפני כשבוע הבנתי שאין מנוס מלמלא את הזמן (ואת חשבון הבנק) בינתיים דרך עבודות זמניות פשוטות ולא הכי מתאימות לכלכלן רב ניסיון כמוני. אך המציאות מחייבת.

את התסכול, הבנה ומודעות לכך שזה זמני ואני אתמודד עם המציאות  שיתפתי עם חבר קרוב וטוב. אמרתי שכרגע אני בוחר למלא את הזמן ואת חשבון הבנק בעבודות זמניות, גם אם הן כאלו שבצעתי פעם אחרונה לפני 10 שנים בהיותי סטודנט  וציינתי שאני מלא תקווה למשרה טובה וחדשה בדיוק כמו זו שאני מחפש.

באיזשהו שלב בשיחה ציינתי כי יש בי תקווה שבכלל לא אצטרך להתחיל לעבוד בעבודות הזמניות האלו, כי מחר ישנו ריאיון עבודה ואולי כבר מחר הכל יסתדר.

כתגובה שמעתי משפט שנאמר בנחרצות כאילו המציאות כבר קרתה וזו אינה השערה  " ירון, אתה לא תמצא עבודה מחר!".

נדהמתי. מנסה להבין מאיפה מגיע הביטחון הכ"כ בלתי מעורער על מה צופן לי העתיד, כי אני, מניסיון חיי הרב מאוד למדתי, שכלום לא וודאי, הכל יכול לקרות, כלום לא צפוי ואין היגיון לדברים.

עוד לפני שהספקתי לשאול קיבלתי הסבר מחברי הטוב להצהרתו הבלתי מעורערת על מה הולך לקרות מחר.

הוא ציין שמהאנשים שהוא מכיר ומניסיון חייו שלו חיפוש עבודה לוקח מספר חודשים וניסים לא קורים תוך חודשיים, שאשתו לשעבר משכילה ככ ובכל זאת ישבה בבית חצי שנה בתקווה למצוא עבודה ושרוב האנשים שהוא מכיר עוברים שבעת מדורי גיהנום לפני שמוצאים את עבודת חייהם. (או לפחות את העבודה לשנים הקרובות).

ותכלס? גם אני מכיר כאלו שלקח להם חודשים (ויש מי שלקח לו שנה וחצי) למצוא עבודה. גם אני חוויתי זאת בעבר, מיד בסיום התואר שלי לקח לי שמונה חודשים למצוא עבודה (אלוהים, זה היה סיוט).

אך יחד עם זאת, לפני שבע שנים, כשאני כבר עם ניסיון ניהולי, לא הייתי צריך לחכות יום, חיכו לי כמה וכמה הצעות עבודה שרק הייתי צריך לבחור. את העבודה השניה שלי – קיבלתי בפגישה הראשונה. תוך ריאיון עבודה אחד החלטנו שאנו מתחילים לעבוד יחד.

אז לאחר שסיימתי להתעצבן מהאמירה המאוד נוקבת של החבר, שתיארה לי בדיוק מושלם, בטון החלטי שלא משתמע לשני פנים שמחר לא אקבל עבודה חדשה, לאחר שנרגעתי מהדיווח החד משמעי הזה לגבי מה צופן לי העתיד מחר – החלטתי שבא לי להבין למה כ"כ התעצבנתי. זו בדיוק עבודה של שינוי תודעתי ששמה את האחריות עלי, להבין למה אני התעצבנתי. הרי הוא חושב שהוא יודע את המציאות מחר, וזו לגמרי זכותו המלאה – למה אני צריך להתעצבן כי החבר שלי  (ולא אני) באשליה שהוא יודע בוודאות מהי המציאות של מחר?

והבנתי, שקשה לי מאוד עם אנשים שיודעים הכל ולא פתוחים. משום מה, לא מצליח להבין את זה שאנשים בוגרים לא מבינים עדיין שכלום לא צפוי, הכל דינמי ומשתנה, לא ידוע, מפתיע לטוב וגם לרע לפעמים ואין לנו באמת שליטה על הדברים.

לא הפריעה לי האפשרות שאולי לא אקבל את העבודה מחר (אם ארצה אותה), מפריע לי, שהכניסו לי לתודעה את מה שצופן העתיד, שסגרו בפני התודעה שלי אפשרויות אחרות רבות – כמו זו למשל – שכבר מחר אתקבל לעבודה חדשה.

וכל מה שבא לי לומר כרגע, זה אל תתכננו את מה שהולך לקרות כי לאחרים זה קרה בדרך מסוימת. אין באמת חוקיות לדברים והכל יכול לקרות.

אם לאחרים קרו דברים בדרך מסוימת זה לא הופך את זה לחוק יקומי שמליט בוודאות שזה גם התהליך עבורכם.

אולי, רק אולי, אם אבוא בגישה שכן אפשרי מחר עבורי לקבל עבודה חדשה, אז זה יקרה – בכל מקרה, תודעה שפתוחה לכל האפשרויות בהחלט מעלה את הסיכויים.

והיום החלטתי,עד כמה שאני אוהב את החברים שלי אני לא מנהל יותר שיחות עם איתם בהן מספרים לי על חוקיות העולם, על מה נכון או לא נכון, על איך דברים עובדים ומה בטוח יקרה ובטוח לא יקרה ופותח את עצמי לשיח אחר עם אנשים שמבינים, שהכל, תמיד, בכל רגע יכול לקרות.

כאלו כאשר אומרים להם  "יש מחר ריאיון עבודה ויש סיכוי שכבר מחר אהיה עם עבודה חדשה" התגובה היא ברוח זורמת ופתוחה כמו " אולי, מי יודע, בהצלחה, הכל יכול לקרות".

שפתיחות והבנה שהכל יכול לקרות בהחלט מעלה את הסיכויים שדברים יקרו ולהחליט מה צופן לי העתיד על סמך ניסיון של כמה אנשים אחרים (כמו אשתו של החבר) זו בהחלט קבעונות, וסגירת ערוצים עבורי באופן תודעתי.

זה להחליט מה הולך לקרות ולכוון לשם מבלי לגרום לתודעה שלי להיות פתוחה לכל אפשרות.

ממרומי גילי ויותר מכך, מניסיון חיי הרב מאוד, למדתי כי למילים יש כוח. ולתודעה שלנו יש כוח השפעה על חיינו עד כי אנו חייבים להזהר במה אנו מאפשרים לאנשים להכניס לתוכה.

זה מסוכן לשמוע מאנשים על מה בטוח הולך לקרות  או בטוח לא הולך לקרות- כי התת מודע שעד לפני שניה היה פתוח לככ הרבה אפשרויות – נסגר לאפשרות אחת מצומצמת.

כי כלום לא ידוע, אין היגיון לדברים ולפעמים נראה שיש איזשהי יד מכוונת מלמעלה, שהיא תחליט אם מחר אקבל עבודה חדשה, גם אם זה נוגד כל ראציונליות והיגיון של השכל.

ועכשיו, לאחר שהבנתי מה כ"כ הכעיס אותי, אני עושה הסכם חדש עם עצמי, לסגור את עצמי לשיחות עם אנשים שיש להם תיאוריות על איך העולם עובד וכ"כ רוצים להסביר לי על זה.
לסגור את עצמי לשיחות עם מי שמסיק על איך העולם עובד מתוך ניסיון חיים של כמה אנשים בודדים שהוא מכיר. כי אין חוקיות, ואף אחד לא באמת יודע מה הולך לקרות, למה זה הולך לקרות (או לא לקרות) ומה הסיבה לדברים.

ומשפטים שסוגרים לי את התודעה לאפשרות אחת וודאית – לא נעימים לי במרחב שלי ששואף לפתיחות, זרימה למה שהחיים רוצים להביא ולא למה שהשכל רוצה לכוון. כי העבר לא בהחלט מעיד על העתיד.

אז מחר - בריאיון עבודה – הכל יכול לקרות.

יתכן ואתקבל ויתכן ולא. הכל פתוח. הכל יתכן וכלום לא ידוע.

מאמרים אחרונים

אהבה עצמית קודם כל!

את אוהבת את עצמך? את יודעת מה זה עבורך אהבה עצמית? מתי בפעם האחרונה הסתכלת במראה ואמרת לעצמך "אני אוהבת אותך!" ?

לקריאה נוספת

גיל המעבר וזוגיות

והפעם גיל המעבר....בנימה נשית אך לא רק לנשים! 50 + וכל הפלוסים! גיל המעבר חובק בתוכו שינויים רבים- פזיולוגיים, נפשיים, פסיכולוגיים, רגשיים, שינוי באורח החיים,

לקריאה נוספת

כשהחוץ פוגש את הפנים

דימוי הגוף משפיע על כל אחד ואחת מאיתנו, כמעט בכל שלב בחיים. החל מגיל צעיר מאוד יתן לראות את השפעתו של העיסוק במראה החיצוני והמאפיינים הפיזיים שלנו על תחושת הביט

לקריאה נוספת

זוגיות מתחילה מבפנים

מהי החוכמה הטמונה באמרה השגורה "זוגיות מתחילה מפבנים"? כיצד קשרים רומנטיים הם "שיקוף" של עצמנו ומערכת האמונות שלנו?

לקריאה נוספת

אהבה - מה קורה לה בזוגיות?

כולנו מתחתנים מתוך אהבה ועם תחושה שהאהבה והזוגיות הם לנצח. המטרה בטיפול זוגי היא ללמוד כיצד ניתן להיענות האחד לצרכיו של השני, לשמר ולהחיות את האהבה

לקריאה נוספת

מאמרים נוספים בקטגוריה זו

החלום ושברו - ילדים בקבוצה

קבוצות ילדים להורים בתהליכי גירושין - זה אתגר מיוחד במינו. דווקא בגלל שמדובר בילדים שהמסגרת הקבוצתית הראשונה שממנה הם יוצאים אל העולם, מתפרקת.

לקריאה נוספת

בעיות שפה בגיל המבוגר

עם העלייה בגיל, ניתן להרגיש שינויים ביכולות השפתיות שלנו. מהם הקשיים השכיחים בשפה בגיל המבוגר ומה ניתן לעשות לגביהם?

לקריאה נוספת

מאמרים נוספים בקטגוריה זו

שיקום הפרעות שפה, דיבור ובליעה

קלינאי תקשורת הוא בעל מקצוע פרא-רפואי, המאבחן ומטפל בהפרעות שפה, דיבור ובליעה. מהם הליקויים שיכולים להיגרם ליכולות אלו בעקבות מחלה נוירולוגית או נזק מוחי?

לקריאה נוספת

פיברומיאלגיה - טיפול מהמקור הרגשי

גישה שמתפתחת יותר ויותר גם בקרב אנשי רפואה היא זו המתארת את הקשר שבין גוף ונפש כדבר שחשוב ללמוד אותו כאשר רוצים לפתור בעיה פיזיולוגית מהשורש. והפעם פיברומיאלגיה

לקריאה נוספת

המסע שלי לרפואה הסינית

לפני שאתחיל לספר לכם על המסע המופלא להתמחות בסין בתחום הרפואה הסינית, אקדים ואספר לכם קצת על התהליך שעובר מי שבוחר להיות מטפל ברפואה סינית.

לקריאה נוספת

מהי באמת תזונה נכונה ובריאה?

תזונה נכנה ובריאה – מה באמת נכון לכל אחד מאיתנו? כל כך הרבה נכתב על נושא הבריאות, שלמי שבאמת מחפש את התשובות - קל ללכת לאיבוד.

לקריאה נוספת

מהי אכילה רגשית ואיך מתמודדים איתה?

אכילה מתוך מתח ולחץ וכל סיבה אחרת בעולם ולאו דווקא מתוך רעב מכונה "אכילה רגשית" והיא מתאפיינת באכילה בלתי מבוקרת של מזונות עתירי קלוריות .

לקריאה נוספת

מאמרים נוספים בקטגוריה זו

מהו שפע?

מהו שפע? אילו סוגי שפע קיימים? מהו "החוק הרוחני" אודות שפע? כיצד שפע בא לידי ביטוי בחיי היומיום? וכיצד להכניס יותר שפע לחיינו?

לקריאה נוספת

הגשמה עצמית

מהי הדרך להגשמה עצמית? כיצד הגשמה עצמית נקשרת ליצירתיות? למרחב של אי-ידיעה? מהן הפעולות שביכולתנו לעשות אל עבר ההגשמה הטובה והגבוהה ביותר של העצמי?

לקריאה נוספת

שלושה מיתוסים על כלכלת המשפחה

מיתוס 1: רק משקי בית שהכנסותיהם נמוכות צריכים יעוץ בכלכלת המשפחה.המונח משק בית, בהקשר זה, מתייחס למשפחה או יחיד או קבוצה המנהלים ביחד את ההכנסות וההוצאות שלהם.

לקריאה נוספת

המוח כמכונת צילום משוכללת

הוא ":לעולם לא יהיה לך את מה שאתה מבקש" אני כ"כ מאמין בכוחה של מחשבה, שמשפט זה היה תמוהה לחלוטין עבורי. האמנתי תמיד שאם אני רוצה משהו, אבקש, ואם אדבוק במחשבה חיובית כל מבוקשי ייתגשם.

לקריאה נוספת

סקיצות

על ניסוי ותעייה (סקיצות) כחלק מהגשמה, מהצלחה. האם יכול להיות שכל מה שהחל כרעיון, אינו אלא הסקיצה בדרך להשגת התוצאות?

לקריאה נוספת

מאמרים נוספים בקטגוריה זו

מה מפריע לך להיכנס להריון

היום כל אישה שרוצה להיכנס להריון ולא מצליחה יכולה ללכת למרכז הפוריות, לעבור בדיקות וטיפולים ללא תלות בתוצאות של הבדיקות. האם אישה בריאה זקוקה לטיפולי פוריות?..

לקריאה נוספת

האם את מרגישה באסה שאת עדיין לא בהריון

90% מהנשים מאלה שפונות אליי על שאלתי איך הן מרגישות עם זה שהן לא מצליחות להרות עונות במילה אחת "באסה". אז אם גם את מרגישה כך אני מזמינה אותך לקרוא את המאמר הזה

לקריאה נוספת

למה זה טוב שתהיה אצלך בעיית פוריות

אם אשאל נשים המתמודדות על קושי להיקלט להריון – האם זה טוב שיש אצלך בעיית הפוריות יענו לי ש'לא'. האם זה טוב? האם זה לטובה? ומה עושים?

לקריאה נוספת

כלי מעשי שיעזור לסדר את הביוץ

היום אני אסביר לך גישה טבעית איך לפתור בעיות של הביוץ. אני מזכירה לך שבגישה שלי, כל התופעות במציאות שלך הן השפעות של תת-מודע שלך. כנסי כדי ליישם כלי פשוט שיעזור

לקריאה נוספת

מאמרים נוספים בקטגוריה זו

מאיפה מתחילים לדבר על טראומה מינית?

למרות השינויים החלים, טראומה מינית נותרה טאבו, נושא שאינו מקבל מרחב ראוי. חוויה זו אשר הנפש חוותה כקיצונית משליכה באופן משמעותי על הקשרי חיים רבים ומגוונים.

לקריאה נוספת

מהי פסיכותרפיה?

מהי פסיכותרפיה? (פסיכו=נפש, תרפיה=טיפול). כיצד היא יכולה לעזור ומה ביכולתה לעשות עבור בני אדם, ביחסיהם עם עצמם ועם אחרים?

לקריאה נוספת

טראומה ושבר נפשי

טראומה הינה פגיעה פיזית או נפשית הגורמת נזק ממושך לאדם ומגבילה או משנה את תחושותיו ואת התנהגותו. מה עושה הטראומה לנפש האדם וכיצד ניתן להתמודד איתה ולטפל בה?

לקריאה נוספת

דיכאון

דיכאון בא לידי ביטוי ברמות שונות מקל ועד חמור, ותסמיניו משפיעים על מערך החשיבה, הרגש וההתנהגות של האדם כמו גם על מצבו הפיזי. מהו דיכאון וכיצד מטפלים בו?

לקריאה נוספת

NLP ודמיון מודרך - מה זה? ואיך זה יכול לקדם אותנו?

NLP ודמיון מודרך הינן שתי שיטות מאוד עוצמתיות לניקוי תת-המודע מדפוסים אוטומטים שמונעים מאיתנו להיות מי שאנחנו באמת -להיות אותנטים.

לקריאה נוספת

מאמרים נוספים בקטגוריה זו

דיאלוג עם הילד הפנימי

שיח עם הילד שהיינו, הילד שמתקיים בנו ונוכח בחיינו עד היום. "הילד הפנימי" יכול ללמד אותנו המון על מי שאנחנו ברבדים העמוקים ביותר שלנו.

לקריאה נוספת

פירוש חלומות

איך להתייחס לחלומות? איזה "סיפור" בא החלום לספר לנו? מדוע זה חשוב להתייחס לחלומות? ומה ניתן ללמוד על עצמנו מתוך פירוש החלום?

לקריאה נוספת

המפגש שלי עם האימון האישי לחיים

איך גיליתי את האימון האישי לחיים, איך חוויתי את התהליך, איך הוא שינה את חיי ואיך גיליתי את הייעוד והתשוקה שלי.

לקריאה נוספת

זמן פציעות

שינויים במעגל החיים פוגשים אותנו ,באופן טבעי, וגם בהפתעה. היכן נפגשים החלומות שלי עם השלב הקרוב שאליו אני עוברת ?

לקריאה נוספת

ביטחון עצמי - הבמאי של חיינו - חלק 1

כיצד מתמודדים עם ביטחון עצמי נמון ודימוי עצמי שלילי אצל ילדים, נוער ומבוגרים ומהם דרכי הטיפול?

לקריאה נוספת

מאמרים נוספים בקטגוריה זו

סיפור על שינוי תודעתי שאני מישם בחיי

שינוי תודעתי לא בהכרח אומר לדעת, לעיתים הוא מרמז על הכוח בלא לדעת, ועל אי הידיעה שיכולה לכלול בתוכה פתח לעולם טוב. בלוג חדש שלי על שינויים דרך התודעה

לקריאה נוספת

מאמרים נוספים בקטגוריה זו

הלב של יוצרים מציאות

אתר יוצרים/ות מציאות הינו  קרקע פוריה של מודעות, השראה וכלים לצמיחה ויצירת מציאות יפה יותר בכל תחומי החיים.

לפעמים, אנחנו עסוקים/ות בהתמודדות עם האתגרים שלנו, בלהחזיק את הראש מעל למים ומבלי לקחת לרגע עצירה ולומר - "יש לי מטרה, הגיע הזמן שאמצא פתרון להגיע אליה ואשתמש בו".
זוהי עבודה מאתגרת ואין צורך לעשות את השינוי והדרך לבד- 

 

המתן