מתי כדאי לפנות לטיפול רגשי - יוצרים מציאות

חיפוש מאמריםמתי כדאי לפנות לטיפול רגשי

לאה דור

פסיכותרפיה היא טיפול באמצעות שיחה. אדם הפונה לפסיכותרפיה, פונה למעשה לטיפול, העוסק בקשייו הרגשיים הנובעים ממציאות חייו.

מתי מחליטים לפנות לטיפול רגשי?

הצורך לפנות לטיפול מתעורר בדרך כלל כאשר אנו חשים בקושי להתמודד עם אירועים, משימות, משברים או יחסים בחיי היום יום שלנו. במהלך החיים אנו נדרשים להסתגל ולהתאים את עצמנו למצבים שונים של חוסר וודאות. המציאות מפגישה אותנו עם חוויה של העדר כלים, חוסר ידיעה מה נדרש מאתנו ומהי הדרך הטובה ביותר עבורנו. מצבים שכאלה מעוררים בנו תסכול, כעס, חרדה, ואובדן הביטחון העצמי. רגשות המשפיעים על התפקוד שלנו והיחסים שלנו עם הסביבה (בת/ן זוג, ילדים, עבודה). פעמים רבות נרגיש שהסביבה לא מבינה אותנו, דבר שיגרום לנו להרגיש בדידות. במצבים כאלה כשמרגישים קושי בהתמודדות עם הבדידות, והמשבר (בנישואין, בעבודה, עם הילדים), כדאי לפנות לטיפול ולהעזר באיש מקצוע על מנת שלא להעמיק את המשבר או כדי להעזר בו לצאת ממנו.

מהי הפסיכותרפיה שלי? איזו מטפלת אני?

רבים תופסים את הפסיכותרפיה כטיפול מנוכר בו המטפל יושב בכורסתו כשהוא שותק, מהנהן בראשו, וכמעט ואינו אומר דבר. אני בחרתי להתחבר לגישות טיפוליות חדשניות יותר שהתפתחו בשנים האחרונות ושבהן הטיפול נתפס כמסגרת של יחסים יותר הדדיים ובין אישיים.

כאשר מגיע אלי מטופל לפסיכותרפיה אני לוקחת חלק פעיל בחקירה ובהבנה של חייו האישיים. אני שואפת להגיע יחד איתו לפתרון השאלות והאתגרים עמם הגיע אלי לטיפול. הקשר שלי עם המטופל מכוון לסייע לו להבין טוב יותר את עצמו ואת סביבתו ובכך לאפשר לו לבנות את ארגז הכלים האישיים שלו בהתמודדותו עם קשייו בהווה ובעתיד. אני רואה בטיפול מסע משותף בו אני מתקדמת יחד עם המטופל, עקב בצד אגודל, לעבר השגת מטרותיו. אנו מתעמקים יחד בהבנת עולמו הפנימי וצרכיו הייחודיים. אני מאמינה שלכל אדם יש את השביל שלו ואני נמצאת שם בשבילו כדי לסייע לו למצוא אותו ולצעוד בו בדרך הטובה ביותר עבורו.

המטרה שלי היא לאפשר למטופל לחוות חוויה אישית אמיתית, משמעותית, וייחודית בדרך שלו לשינוי. לשם כך אני משתמשת בטכניקות ובידע מקצועי שרכשתי בלימודים מתקדמים ובמהלך שנות עבודתי כמטפלת לילדים, מתבגרים ומבוגרים, שהתמודדו עם מגוון רחב של בעיות. חשוב לי להתאים את הטיפול לכל אחד על פי צרכיו ואופיו. אני מזמינה אותך ליצור איתי קשר ולבחור בי כמי שתלווה אותך ותהיה איתך ברגעים הקשים הדורשים תמיכה וליווי.                                                                         

אני מזמינה אותך לקרוא עוד עלי ועל עבודתי באתר leahdor.co.il

אודות כותב/ת המאמר
לאה דור
לאה דור - פסיכותרפיה
צרו עימי קשר
X

צרו קשר

אודות
מטפלת פרטנית וזוגית. טראומה, דיכאון, גירושין, משברי חיים, פגיעה מינית. "כל דבר הנו נתיב, שער או חלון הנפתח אל משהו אחר" (הנסיך הקטן). קליניקה בכפר סבא ונהריה
המתן

Auto onPageLoad Popup

*אני רוצה לקבל תכנים מעצימים בתחומים הבאים:

כתובת הדוא"ל שתמסרו לא תועבר לכל גורם חיצוני, גם אנחנו שונאים ספאם.