חיפוש מאמריםאהבה - מה קורה לה בזוגיות?

לאה דור

"הרי את מקודשת לי"......

כולנו מתחתנים מתוך אהבה  ועם תחושה שהאהבה הזו והזוגיות הזו הם לנצח.

זוגיות היא פרי האהבה והמשיכה ההדדית. בתחילת הקשר הזוגי, כשאנו בשלב ההכרות נרגיש אופוריה, התלהבות והמון תקווה למצוא בזוגיות מקום בטוח שיקבל אותנו כמו שאנחנו וללא תנאים. שנמצא בן זוג שיבין אותנו ללא מילים ויהיה לנו חבר ומקור לתמיכה. זהו הצורך הבסיסי הראשוני של כולנו כשאנו נמצאים בקשר זוגי. עם הזמן ועם התקדמות הקשר והעמקתו חודרת המציאות ודרישותיה אל תוך "הבועה" הזוגית. בני הזוג נאלצים להתמודד דרישות המציאות מחד ועם השונות ביניהם מאידך. האופוריה מפנה את מקומה לשגרת החיים האפרורית והקשיים הנובעים ממנה.

אז מה קורה לזוגיות עם השנים, כשבני הזוג נדרשים להתמודד יחד עם המעבר לנישואין, לידת הילדים, התקדמות הקרירה וכד'?

מעברים התפתחותיים הקשורים במעגל החיים כמו אירוע החתונה, לידת ילד, התבגרות הילדים וכניסתם למסגרות החינוכיות, יציאת הילדים הבוגרים מהבית ("הקן המתרוקן"), מעברים בין עבודות וכד' הינם מעברים נורמטיביים משמחים שכולנו עוברים אותם. יחד עם זאת הם דורשים מאתנו להסתגל לשינויים שהם יוצרים בחיינו ברמה האישית והזוגית ולכן יש בהם פוטנציאל למתח, לחץ, שחיקה ומשבר. הם מפרים את האיזון הזוגי והמשפחתי שהושג עד כה ודורשים מכל אחד מבני הזוג למצוא את האיזון החדש בתוך המערכת המשתנה. המקום הידוע והבטוח מתערער. קשיים שלא היו קודם מתחילים ל"צוץ" ולאיים על שלמות הקשר. ההתמודדות עם מטלות החיים דוחקת את האהבה לפינה ולא מותירה הרבה מקום וזמן לזוגיות, ולבילוי המשותף ופעמים רבות מתעוררת תחושה של בדידות בתוך הקשר.

זוגות מתחתנים בדרך-כלל צעירים, בתחילת הקריירה ועם ציפיות דומות מהחיים. הם מאוהבים ואופטימיים. במהלך הזמן והשנים הם מתפתחים כל אחד בדרכו ולעיתים הם מגלים שהתפתחו בכיוונים שונים. הם אינם מדברים עוד באותה שפה, נוצרו ביניהם פערים והם אינם רוצים עוד את אותם הדברים, ברמה האישית וברמה הזוגית. הפער ביניהם יוצר חוויה של זרות, ניכור וריחוק ומגביר את חילוקי הדעות והמריבות. והאהבה? היא אבדה לה אי שם במהלך השנים בהן כל אחד היה עסוק בהתפתחותו האישית.

במהלך החיים הזוגיים עוברים בני הזוג גם משברים אישיים - פיטורין, אובדן, מחלה. אלה הם משברים קשים שמטלטלים את הזוגיות ומצריכים התגייסות משותפת על מנת להתגבר עליהם. לא תמיד קל להיות עם בן/ת זוג הנמצאים במשבר אישי. לא פעם קיימת אכזבה מאופן התמודדותו עם המשבר ומשהו ביכולת לסמוך עליו כמו פעם מתערער. מנגד בן הזוג שבמשבר מצפה לתמיכה והכלה שלא ניתנת לו. מתפתחת אכזבה הדדית והמשבר הפרטי מוביל למשבר זוגי שלא משאיר הרבה מקום לאהבה.

אם אתם מרגישים שהזוגיות שלכם במשבר ואתם עדיין רוצים לשמור עליה ועל האהבה שלכם, אני ממליצה לכם לפנות אלי לטיפול זוגי. בטיפול הזוגי אני משתדלת ליצור סביבה מוגנת ובטוחה שתאפשר לכל אחד בני הזוג להביא את עצמו באופן רגשי ופתוח כדי שאפשר יהיה לברר את האכזבות והכעסים ההדדיים. המטרה בטיפול היא לאפשר לכם ללמוד כיצד ניתן להיענות האחד לצרכיו של השני. רק כך אפשר יהיה לשמר את הזוגיות ולהחיות את האהבה.

אני מזמינה אתכם לקרוא עוד עלי ועל עבודתי באתר  leahdor.co.il

אודות כותב/ת המאמר
לאה דור
לאה דור - פסיכותרפיה
צרו עימי קשר
X

צרו קשר

אודות
מטפלת פרטנית וזוגית. טראומה, דיכאון, גירושין, משברי חיים, פגיעה מינית. "כל דבר הנו נתיב, שער או חלון הנפתח אל משהו אחר" (הנסיך הקטן)

מאמרים אחרונים

אהבה עצמית קודם כל!

את אוהבת את עצמך? את יודעת מה זה עבורך אהבה עצמית? מתי בפעם האחרונה הסתכלת במראה ואמרת לעצמך "אני אוהבת אותך!" ?

לקריאה נוספת

גיל המעבר וזוגיות

והפעם גיל המעבר....בנימה נשית אך לא רק לנשים! 50 + וכל הפלוסים! גיל המעבר חובק בתוכו שינויים רבים- פזיולוגיים, נפשיים, פסיכולוגיים, רגשיים, שינוי באורח החיים,

לקריאה נוספת

כשהחוץ פוגש את הפנים

דימוי הגוף משפיע על כל אחד ואחת מאיתנו, כמעט בכל שלב בחיים. החל מגיל צעיר מאוד יתן לראות את השפעתו של העיסוק במראה החיצוני והמאפיינים הפיזיים שלנו על תחושת הביט

לקריאה נוספת

זוגיות מתחילה מבפנים

מהי החוכמה הטמונה באמרה השגורה "זוגיות מתחילה מפבנים"? כיצד קשרים רומנטיים הם "שיקוף" של עצמנו ומערכת האמונות שלנו?

לקריאה נוספת

אהבה - מה קורה לה בזוגיות?

כולנו מתחתנים מתוך אהבה ועם תחושה שהאהבה והזוגיות הם לנצח. המטרה בטיפול זוגי היא ללמוד כיצד ניתן להיענות האחד לצרכיו של השני, לשמר ולהחיות את האהבה

לקריאה נוספת

מאמרים נוספים בקטגוריה זו

החלום ושברו - ילדים בקבוצה

קבוצות ילדים להורים בתהליכי גירושין - זה אתגר מיוחד במינו. דווקא בגלל שמדובר בילדים שהמסגרת הקבוצתית הראשונה שממנה הם יוצאים אל העולם, מתפרקת.

לקריאה נוספת

בעיות שפה בגיל המבוגר

עם העלייה בגיל, ניתן להרגיש שינויים ביכולות השפתיות שלנו. מהם הקשיים השכיחים בשפה בגיל המבוגר ומה ניתן לעשות לגביהם?

לקריאה נוספת

מאמרים נוספים בקטגוריה זו

שיקום הפרעות שפה, דיבור ובליעה

קלינאי תקשורת הוא בעל מקצוע פרא-רפואי, המאבחן ומטפל בהפרעות שפה, דיבור ובליעה. מהם הליקויים שיכולים להיגרם ליכולות אלו בעקבות מחלה נוירולוגית או נזק מוחי?

לקריאה נוספת

פיברומיאלגיה - טיפול מהמקור הרגשי

גישה שמתפתחת יותר ויותר גם בקרב אנשי רפואה היא זו המתארת את הקשר שבין גוף ונפש כדבר שחשוב ללמוד אותו כאשר רוצים לפתור בעיה פיזיולוגית מהשורש. והפעם פיברומיאלגיה

לקריאה נוספת

המסע שלי לרפואה הסינית

לפני שאתחיל לספר לכם על המסע המופלא להתמחות בסין בתחום הרפואה הסינית, אקדים ואספר לכם קצת על התהליך שעובר מי שבוחר להיות מטפל ברפואה סינית.

לקריאה נוספת

מהי באמת תזונה נכונה ובריאה?

תזונה נכנה ובריאה – מה באמת נכון לכל אחד מאיתנו? כל כך הרבה נכתב על נושא הבריאות, שלמי שבאמת מחפש את התשובות - קל ללכת לאיבוד.

לקריאה נוספת

מהי אכילה רגשית ואיך מתמודדים איתה?

אכילה מתוך מתח ולחץ וכל סיבה אחרת בעולם ולאו דווקא מתוך רעב מכונה "אכילה רגשית" והיא מתאפיינת באכילה בלתי מבוקרת של מזונות עתירי קלוריות .

לקריאה נוספת

מאמרים נוספים בקטגוריה זו

מהו שפע?

מהו שפע? אילו סוגי שפע קיימים? מהו "החוק הרוחני" אודות שפע? כיצד שפע בא לידי ביטוי בחיי היומיום? וכיצד להכניס יותר שפע לחיינו?

לקריאה נוספת

הגשמה עצמית

מהי הדרך להגשמה עצמית? כיצד הגשמה עצמית נקשרת ליצירתיות? למרחב של אי-ידיעה? מהן הפעולות שביכולתנו לעשות אל עבר ההגשמה הטובה והגבוהה ביותר של העצמי?

לקריאה נוספת

שלושה מיתוסים על כלכלת המשפחה

מיתוס 1: רק משקי בית שהכנסותיהם נמוכות צריכים יעוץ בכלכלת המשפחה.המונח משק בית, בהקשר זה, מתייחס למשפחה או יחיד או קבוצה המנהלים ביחד את ההכנסות וההוצאות שלהם.

לקריאה נוספת

המוח כמכונת צילום משוכללת

הוא ":לעולם לא יהיה לך את מה שאתה מבקש" אני כ"כ מאמין בכוחה של מחשבה, שמשפט זה היה תמוהה לחלוטין עבורי. האמנתי תמיד שאם אני רוצה משהו, אבקש, ואם אדבוק במחשבה חיובית כל מבוקשי ייתגשם.

לקריאה נוספת

סקיצות

על ניסוי ותעייה (סקיצות) כחלק מהגשמה, מהצלחה. האם יכול להיות שכל מה שהחל כרעיון, אינו אלא הסקיצה בדרך להשגת התוצאות?

לקריאה נוספת

מאמרים נוספים בקטגוריה זו

מה מפריע לך להיכנס להריון

היום כל אישה שרוצה להיכנס להריון ולא מצליחה יכולה ללכת למרכז הפוריות, לעבור בדיקות וטיפולים ללא תלות בתוצאות של הבדיקות. האם אישה בריאה זקוקה לטיפולי פוריות?..

לקריאה נוספת

האם את מרגישה באסה שאת עדיין לא בהריון

90% מהנשים מאלה שפונות אליי על שאלתי איך הן מרגישות עם זה שהן לא מצליחות להרות עונות במילה אחת "באסה". אז אם גם את מרגישה כך אני מזמינה אותך לקרוא את המאמר הזה

לקריאה נוספת

למה זה טוב שתהיה אצלך בעיית פוריות

אם אשאל נשים המתמודדות על קושי להיקלט להריון – האם זה טוב שיש אצלך בעיית הפוריות יענו לי ש'לא'. האם זה טוב? האם זה לטובה? ומה עושים?

לקריאה נוספת

כלי מעשי שיעזור לסדר את הביוץ

היום אני אסביר לך גישה טבעית איך לפתור בעיות של הביוץ. אני מזכירה לך שבגישה שלי, כל התופעות במציאות שלך הן השפעות של תת-מודע שלך. כנסי כדי ליישם כלי פשוט שיעזור

לקריאה נוספת

מאמרים נוספים בקטגוריה זו

מאיפה מתחילים לדבר על טראומה מינית?

למרות השינויים החלים, טראומה מינית נותרה טאבו, נושא שאינו מקבל מרחב ראוי. חוויה זו אשר הנפש חוותה כקיצונית משליכה באופן משמעותי על הקשרי חיים רבים ומגוונים.

לקריאה נוספת

מהי פסיכותרפיה?

מהי פסיכותרפיה? (פסיכו=נפש, תרפיה=טיפול). כיצד היא יכולה לעזור ומה ביכולתה לעשות עבור בני אדם, ביחסיהם עם עצמם ועם אחרים?

לקריאה נוספת

טראומה ושבר נפשי

טראומה הינה פגיעה פיזית או נפשית הגורמת נזק ממושך לאדם ומגבילה או משנה את תחושותיו ואת התנהגותו. מה עושה הטראומה לנפש האדם וכיצד ניתן להתמודד איתה ולטפל בה?

לקריאה נוספת

דיכאון

דיכאון בא לידי ביטוי ברמות שונות מקל ועד חמור, ותסמיניו משפיעים על מערך החשיבה, הרגש וההתנהגות של האדם כמו גם על מצבו הפיזי. מהו דיכאון וכיצד מטפלים בו?

לקריאה נוספת

NLP ודמיון מודרך - מה זה? ואיך זה יכול לקדם אותנו?

NLP ודמיון מודרך הינן שתי שיטות מאוד עוצמתיות לניקוי תת-המודע מדפוסים אוטומטים שמונעים מאיתנו להיות מי שאנחנו באמת -להיות אותנטים.

לקריאה נוספת

מאמרים נוספים בקטגוריה זו

דיאלוג עם הילד הפנימי

שיח עם הילד שהיינו, הילד שמתקיים בנו ונוכח בחיינו עד היום. "הילד הפנימי" יכול ללמד אותנו המון על מי שאנחנו ברבדים העמוקים ביותר שלנו.

לקריאה נוספת

פירוש חלומות

איך להתייחס לחלומות? איזה "סיפור" בא החלום לספר לנו? מדוע זה חשוב להתייחס לחלומות? ומה ניתן ללמוד על עצמנו מתוך פירוש החלום?

לקריאה נוספת

המפגש שלי עם האימון האישי לחיים

איך גיליתי את האימון האישי לחיים, איך חוויתי את התהליך, איך הוא שינה את חיי ואיך גיליתי את הייעוד והתשוקה שלי.

לקריאה נוספת

זמן פציעות

שינויים במעגל החיים פוגשים אותנו ,באופן טבעי, וגם בהפתעה. היכן נפגשים החלומות שלי עם השלב הקרוב שאליו אני עוברת ?

לקריאה נוספת

ביטחון עצמי - הבמאי של חיינו - חלק 1

כיצד מתמודדים עם ביטחון עצמי נמון ודימוי עצמי שלילי אצל ילדים, נוער ומבוגרים ומהם דרכי הטיפול?

לקריאה נוספת

מאמרים נוספים בקטגוריה זו

סיפור על שינוי תודעתי שאני מישם בחיי

שינוי תודעתי לא בהכרח אומר לדעת, לעיתים הוא מרמז על הכוח בלא לדעת, ועל אי הידיעה שיכולה לכלול בתוכה פתח לעולם טוב. בלוג חדש שלי על שינויים דרך התודעה

לקריאה נוספת

מאמרים נוספים בקטגוריה זו

הלב של יוצרים מציאות

אתר יוצרים/ות מציאות הינו  קרקע פוריה של מודעות, השראה וכלים לצמיחה ויצירת מציאות יפה יותר בכל תחומי החיים.

לפעמים, אנחנו עסוקים/ות בהתמודדות עם האתגרים שלנו, בלהחזיק את הראש מעל למים ומבלי לקחת לרגע עצירה ולומר - "יש לי מטרה, הגיע הזמן שאמצא פתרון להגיע אליה ואשתמש בו".
זוהי עבודה מאתגרת ואין צורך לעשות את השינוי והדרך לבד- 

 

המתן