אהבה - מה קורה לה בזוגיות? - יוצרים מציאות

חיפוש מאמריםאהבה - מה קורה לה בזוגיות?

לאה דור

"הרי את מקודשת לי"......

כולנו מתחתנים מתוך אהבה  ועם תחושה שהאהבה הזו והזוגיות הזו הם לנצח.

זוגיות היא פרי האהבה והמשיכה ההדדית. בתחילת הקשר הזוגי, כשאנו בשלב ההכרות נרגיש אופוריה, התלהבות והמון תקווה למצוא בזוגיות מקום בטוח שיקבל אותנו כמו שאנחנו וללא תנאים. שנמצא בן זוג שיבין אותנו ללא מילים ויהיה לנו חבר ומקור לתמיכה. זהו הצורך הבסיסי הראשוני של כולנו כשאנו נמצאים בקשר זוגי. עם הזמן ועם התקדמות הקשר והעמקתו חודרת המציאות ודרישותיה אל תוך "הבועה" הזוגית. בני הזוג נאלצים להתמודד דרישות המציאות מחד ועם השונות ביניהם מאידך. האופוריה מפנה את מקומה לשגרת החיים האפרורית והקשיים הנובעים ממנה.

אז מה קורה לזוגיות עם השנים, כשבני הזוג נדרשים להתמודד יחד עם המעבר לנישואין, לידת הילדים, התקדמות הקרירה וכד'?

מעברים התפתחותיים הקשורים במעגל החיים כמו אירוע החתונה, לידת ילד, התבגרות הילדים וכניסתם למסגרות החינוכיות, יציאת הילדים הבוגרים מהבית ("הקן המתרוקן"), מעברים בין עבודות וכד' הינם מעברים נורמטיביים משמחים שכולנו עוברים אותם. יחד עם זאת הם דורשים מאתנו להסתגל לשינויים שהם יוצרים בחיינו ברמה האישית והזוגית ולכן יש בהם פוטנציאל למתח, לחץ, שחיקה ומשבר. הם מפרים את האיזון הזוגי והמשפחתי שהושג עד כה ודורשים מכל אחד מבני הזוג למצוא את האיזון החדש בתוך המערכת המשתנה. המקום הידוע והבטוח מתערער. קשיים שלא היו קודם מתחילים ל"צוץ" ולאיים על שלמות הקשר. ההתמודדות עם מטלות החיים דוחקת את האהבה לפינה ולא מותירה הרבה מקום וזמן לזוגיות, ולבילוי המשותף ופעמים רבות מתעוררת תחושה של בדידות בתוך הקשר.

זוגות מתחתנים בדרך-כלל צעירים, בתחילת הקריירה ועם ציפיות דומות מהחיים. הם מאוהבים ואופטימיים. במהלך הזמן והשנים הם מתפתחים כל אחד בדרכו ולעיתים הם מגלים שהתפתחו בכיוונים שונים. הם אינם מדברים עוד באותה שפה, נוצרו ביניהם פערים והם אינם רוצים עוד את אותם הדברים, ברמה האישית וברמה הזוגית. הפער ביניהם יוצר חוויה של זרות, ניכור וריחוק ומגביר את חילוקי הדעות והמריבות. והאהבה? היא אבדה לה אי שם במהלך השנים בהן כל אחד היה עסוק בהתפתחותו האישית.

במהלך החיים הזוגיים עוברים בני הזוג גם משברים אישיים - פיטורין, אובדן, מחלה. אלה הם משברים קשים שמטלטלים את הזוגיות ומצריכים התגייסות משותפת על מנת להתגבר עליהם. לא תמיד קל להיות עם בן/ת זוג הנמצאים במשבר אישי. לא פעם קיימת אכזבה מאופן התמודדותו עם המשבר ומשהו ביכולת לסמוך עליו כמו פעם מתערער. מנגד בן הזוג שבמשבר מצפה לתמיכה והכלה שלא ניתנת לו. מתפתחת אכזבה הדדית והמשבר הפרטי מוביל למשבר זוגי שלא משאיר הרבה מקום לאהבה.

אם אתם מרגישים שהזוגיות שלכם במשבר ואתם עדיין רוצים לשמור עליה ועל האהבה שלכם, אני ממליצה לכם לפנות אלי לטיפול זוגי. בטיפול הזוגי אני משתדלת ליצור סביבה מוגנת ובטוחה שתאפשר לכל אחד בני הזוג להביא את עצמו באופן רגשי ופתוח כדי שאפשר יהיה לברר את האכזבות והכעסים ההדדיים. המטרה בטיפול היא לאפשר לכם ללמוד כיצד ניתן להיענות האחד לצרכיו של השני. רק כך אפשר יהיה לשמר את הזוגיות ולהחיות את האהבה.

אני מזמינה אתכם לקרוא עוד עלי ועל עבודתי באתר  leahdor.co.il

אודות כותב/ת המאמר
לאה דור
לאה דור - פסיכותרפיה
צרו עימי קשר
X

צרו קשר

אודות
מטפלת פרטנית וזוגית. טראומה, דיכאון, גירושין, משברי חיים, פגיעה מינית. "כל דבר הנו נתיב, שער או חלון הנפתח אל משהו אחר" (הנסיך הקטן). קליניקה בכפר סבא ונהריה
המתן

Auto onPageLoad Popup

*אני רוצה לקבל תכנים מעצימים בתחומים הבאים:

כתובת הדוא"ל שתמסרו לא תועבר לכל גורם חיצוני, גם אנחנו שונאים ספאם.