בחר/י מטפל/ת באזור מגוריך

תת קטגוריהמטפלים מוסמכים לטיפול רגשי ושיקום נפשי

אהובה ליברמן
אהובה ליברמן, עובדת סוציאלית פסיכותרפיסטית
פסיכותרפיה, עבודה סוציאלית קלינית
מטפלת בגישה פסיכודינמית, ביחידים וזוגות המתקשים במצבי חיים שונים, לבחור ולהיפתח לאפשרויות כדי לחיות את החיים אותם הם ראויים לחיות.
האתר שלי
אור בגים
אור בגים
טיפול בתנועה, פסיכותרפיה הוליסטית
מייסדת שיטת "נפש חיה" - לימוד נתיב השלמות הפנימית, מטפלת רגשית רב - חושית, מתמחה בתנועה ובמגע. מטפלת בילדים, מתבגרים ומבוגרים.
האתר שלי
איה ניצן
איה ניצן
תרפיה באומנות
מטפלת באמנויות, מדריכה מוסמכת, בוגרת בי"ס לפסיכותרפיה. טיפול רגשי בילדים, מתבגרים ומבוגרים, הדרכת הורים והדרכת אנשי מקצוע.
האתר שלי
איילת בראל זומר
פסיכותרפיה, עבודה סוציאלית קלינית, טיפול נפשי , CBT
היי. שמי איילת, פסיכותרפיסטית ועובדת סוציאלית M.A, מטפלת התנהגותית קוגנטיבית (cbt), פוטותרפיה ומנחת קבוצות. מטפלת בנוער ומבוגרים.
האתר שלי
איריס קאפח
איריס קאפח
פסיכותרפיה, עבודה סוציאלית
מטפלת קוגניטיבית התנהגותית ,בעלת ניסיון ומומחיות בטיפול באנשים הסובלים מבעיות חרדה, על סוגיה השונים, OCD, טראומה, דיכאון, ומחלות נפשיות
האתר שלי
אלינור דמארי
אלינור דמארי, עו"ס קלינית
הדרכת הורים , פסיכותרפיה, עבודה סוציאלית קלינית, CBT
אלינור דמארי, M.S.W עובדת סוציאלית קלינית, טיפול וייעוץ לילדים, בני נוער, צעירים והורים, טיפול בפסיכותרפיה קוגניטיבית התנהגותית- CBT.
האתר שלי
אנה בוגומולובה
אנה בוגומולובה
פסיכותרפיה, טיפול נפשי , תרפיה באומנות
טיפול באומנות, תרפיה קוגניטיבית-התנהגותית ופסיכותרפיה יונגיאנית
האתר שלי
אפרת ליבנה יוסקוביץ
פסיכותרפיה, עבודה סוציאלית קלינית, טיפול נפשי
פסיכותרפיסטית מוסמכת ועו"ס קלינית (M.A), מטפלת בגישה פסיכודינמית ובראייה משפחתית. מרצה באוניברסיטה. נסיון רב בטיפול במצבי חיים שונים
האתר שלי

במפגש אישי, מרחב של ביטחון והכלה, מתרחשת האינטראקציה בין המטפל למטופל – טיפול רגשי שיוצר תהליך של ריפוי פנימי עמוק.
בעולמנו הפנימי קיימת קשת רחבה ומגוונת של מצבים רגשים הנחווים בעוצמות שונות ובאופנים שונים מאדם לאדם.
לעיתים, במצב של תחושת כבדות, עצבות, עומס רגשי – ידע המטופל לספר על רגשותיו הקשים והמעיקים. במקרים אחרים, תחווה אצל המטופל תחושה של עמימות, ניתוק מהרגש.
מצבי עומס רגשי באים לידי ביטוי בדרכים שונות כגון: אי-נוחות, כעסים, חרדות והתפרצויות זעם, התמכרויות, סגירות וביישנות יתר.
 
מלבד מרחב הטיפול הפרטני המהווה מרחב למרבית הטיפולים הרגשיים, ריפוי ושחרור רגשי מתאפשרים גם בתוך מרחב טיפול זוגי ומשפחתי, בו ניתן דגש לצרכו של הפרט בהתיחסות למסגרת המשפחתית והזוגית בה הוא נמצא.
משפחה וזוג הן יחידות המורכבות מעולמם של הפרטים המרכיבים אותם. הדינמיקה הנפשית של אחד או יותר ממרכיבי היחידה המשפחתית/זוגית משפיעה על מערכת היחסים הכוללת וגם להיפך  - הדינמיקה המשפחתית/זוגית, משפיעה על הדינמיקה הנפשית של הפרט.
ריפוי רגשי הינו תהליך המאפשר ריפוי מצבים נפשיים שונים כגון: חרדות, OCD, מצבי משבר, התמודדות עם בן משפחה חולה, התמודדות עם מחלה קשה, תאונה, אירוע מצער, אירוע טראומתי בקבות תאונה, מלחמה, ניצול מיני, התמכרויות, התפרצויות זעם וכעסים, ניהול רגשות מודחקים.
 
 קיימת קשת רחבה של מטפלים ומטפלות בעלי הסמכות ממגוון רחב של התמחויות מקצועיות המציעות תהליך עמוק ומרגש של ריפוי ושחרור רגשי, כזה שמאפשר לפתוח את הלב בתוך מרחב בטוח, לגעת בפצעים, לרפא אותם ולהתחיל בדרך חדשה.

חלק מההסמכות מקצועיות אלו הן: פסיכותרפיה הוליסטית, פסיכותרפיה דינאמית, פסיכולוגיה קלינית, טיפול התנהגותי- קוגנטיבי CBT, טיפול תזונתי (כתוספת לליווי במסגרת שיחות), טיפול בתנועה, טיפול בציורף הבעה ומשחק, טיפול באומנות. לכל אלו הרפואה הסינית מציעה תמיכה והאצה של תהליך הריפוי מתוך הבנה של הקשר הבלתי נפרד - גוף-נפש-נשמה.
 
שחרור רגשי כמקור לטיפול בכאבים כרוניים ומחלות
 
רגשות חסומים הם אנרגיה חסומה בתוכנו המבקשת נוכחות. אי היכולת שלנו להתמודד איתה בזמן אמת וההדחקה יוצרים ניתוק וחסימת אנרגיה שעלולה ליצור כאבים פיזיים והיווצרות של מחלות.  
לעיתים קרובות, שחרור המקור הרגשי שגרם למחלה הינו מקור להקלה על תסימינים פיזיים עד כדי ריפוי מלא.
 
 
 
טיפול רגשי לילדים ונוער
 
טיפול וליווי מקצועי בזמן הנכון לילדים המתמודדים עם קשיים רגשיים עשוי להוות את הבסיס לשינוי כל מהלך חייהם לטובה. היכולת לזהות רגשות בגיל צעיר, להתמודד איתם ולנהל אותם מאפשרת לילד ונער הכרות טובה יותר עם עצמו ועם עולמו הפנימי, תחושת חיבור חזקה יותר שהיא לרוב גם מקור לתחושה של דימוי עצמי חיובי (בנוסף למשפיעים נוספים).

תהליך של ריפוי ושחרור רגשי, בין אם מדובר  בתהליך לטיפול קצר או טיפול של מספר שנים, מאפשר לרוב הסרה של חסימות אנרגטיות, שינוי דפוסים, חיבור עצמי עמוק יותר, הסרת מגננות נפשיות רבות הנוצרות כתוצאות מחוויות חיים שליליות חוזרות ונשנות.  תהליך אפקטיבי בהחלט יכול ליצור את ההבדל  בין חיי השרדות לחיי הגשמה, מיצוי ונוכחות.
 
"מוטב שיביט האדם בתוך עצמו ויראה מה מתרחש שם משיביט לשמים בניסיון לראות מה קורה במרומים" רבי שלום
 

טיפול בקבוצה

רבים המקרים בהם מוצא הפרט את התהליך היעיל עבורו במסגרת קבוצתית יותר מאשר מסגרת פרטית.

המתן