כוחו של הרגע הזה - יוצרים מציאות

ספרים

כוחו של הרגע הזה

ספרים מומלצים - השגת מטרות, הגשמה, משיכה ומגנוט, העצמה אישית ושינוי הרגלים

כוחו של הרגע הזה – מדריך רוחני להארה

זהו סיפורו של אדם הסבל שנים רבות מדיכאון עמוק עם מחשבות אובדניות על בסיס יום יומי, חרדות, התקפי זעם ופאניקה.

זה סיפור על איך הכל השתנה בלילה אחד ואיך משם הוא התווה דרך, בנוסף למורים רבים לפניו, ליצירת מציאות.

בדיעבד, מסביר את מה שהתרחש באותו לילה כלחץ אדיר של שחוותה התודעה שלו, להשתחרר מהסיפורים שמנהלים אותה וגורמים לו סבל רב כ"כ.

בדיוק כמו בספר אינטלגנציה רגשית, רואה מחבר הספר בתודעה שלנו כאויב ראשי שלנו.

אינספור סיפורים מכילה התודעה עבורינו, וההסכמה הנאמנה לכל הסיפורים האלו יוצרת סבל או שמחה בחיינו.

מה הכוונה סיפורים? מחשבות כגון בחיים לא אמצא עבודה, אני עלול לא למצא זוגיות לעולם ועוד אלפי מחשבות שיש בראשינו, שמספרות לנו מי אנחנו, תדמית שהיא לעיתים שקרית ונובעת מחוויות ומסיפורים שמהמבוגרים הטמיעו בנו משלב חיים מוקדם מאוד.

מדובר באחת הדרכים הידועות בשיטות ריפוי רבות, נוכחות בכאן ועכשיו.

בספר, מסביר על כך הסופר בהרחבה. ניתן ללמוד כיצד ההמקדות בקו ועכשיו משחררת את התודעה מסיפורים ויוצרת שקו בראש מרכבת המחשבות העוברות בו כל שניה ודקה.

מרבית האנשים, כך אומר מחבר הספר, מומקדים כאן ועכשיו רק במידה שמאפשרת להם לא להתקל בדברים וליפול, מעבר לכך, רובינו נראית כאן, אך בתוך תוכינו אנו בתוך רצף מחשבות שמנהל אותנו על העבר ועל העתיד.

ההשתחררות מהתדמית שיצרות לנו המחשבות על עלינו, תאפשר לנו להיות כל מה שאי פעם חלמנו.

כששתחילו לתרגל את התרגילים לשחרור ממחשבות מעיקות – שפי שמתוארים בספר, רק אז תגלו כמה למעשה רוב המחשבות שלכם הם חסרות תועלת לחלוטין ועוד תגלו כי יתכן שרוב הזמן המקום היחידי בו אתם נמצאים הוא בראש שלכם- ובחוץ העולם הוא אחר לחלוטין.

למעשה, לפי טענת המחבר ככל שנמצאים בכאן ועכשיו הראש מרוקן ממחשבות. נוכחות היא ההיפך ממחשבות, משוואה מאוד פשוטה שדורשת תרגול יום יומי. בהתחלה תוכלו לחזור לכמה שניות לכאן ועכשיו ואז מבלי שתהיה לכם/ן שליטה על כך המחשבות יחזרו לנדוד לשטויות חסרות התועלות כגון מה הבוס אמר היום ומה אומר ללקוחה מחר בפגישה. ככל ששתתרגלו יותר תחושו שקט שלא חוויתם מחייכם, שיצור מקום לאור להכנס לחייכם.

ממש כגון שאור וחום השמש מסתנן לו מבין העניים כאן הנוכחות שלכם בכאן ועכשיו תיצור שקיפות לאור להכנס לחייכם.

התודעה שלנו היא יצירתית ומתעתעת, היא גורמת לנו להאמין שהמחשבה שעולה בראשינו כרגע היא הדחופה והחשובה ביותר, ואז ממנה מגיעה עוד מחשבה שמובילה לעוד מחשבה שיוצרת את המציאות המטורפת של מרוץ חיינו עד כדי כך שאנו לא באמת חיים אלא רק בתוך ראשינו.

זהו תרגול שרירי התודעה להיות כאן ועכשיו, תרגול של חיים שלמים, שמבטיח שיפור באיכות החיים, באיזון הרגשי ולעיתים אף בשיקום מטראומות וריפוי חוויות בעלי השפעה רגשית עוצמתית.

הספר מדריך לשלבים שונים בתרגול, החל מכיוון תשומת הלב לכאן ועכשיו הוסבב אותנו דרך תשומת לב למערכות הגוף לשנו ועד לתשומת לב עמוקה יותר, שדורשת תרגול לאורך זמן, לתחושות עמוקות רגשיות יותר הנמצאות בתוכנו.

הנוכחות בהווה מבטיח המחבר, מבטיחה מצב שלא משנה מה קרה בעבר, הוא כבר לא משנה כלל, הנוכחות בהווה משחררת אותך מהאני שיצרת אודותיך לכל אני שתרצה/י להיות – כי המחשבות רק מכסה את האור הפנימי הנוץ בכך שיכול לאפשר לך ליצור מציאות מופלאה.

הרעיון הוא לפתח מודעות לכל שאתה מודע. מדיטציה של מודעות לעכשיו כשאנו ברכב, בדרך לעבודה, במטבח או בכל מקום אחר.

"הדבר היחיד במסע שלכם, בסופו של דבר, הוא הצעד שאתם עושים ברגע זה. זה כל מה שיהיה אי פעם.למסע החיים שלכם יש מטרה חיצונית ופנימית. המטרה החיצונית היא להגיע למטרה או ליעד, להגשים את מה שהצבתם לעצמכם כמטרה. ..אך אם היעד שלכם, או הצעדים שאני מתכוונים לעשות בעתיד,נוטלים את תשומת ליבכם עד כדי כך שהם הופכים לחשובים יותר מהצעד שאתם עושים עכשיו, אז אתם מחמיצים לגמרי את המטרה הפנימית של המסע, שאינה קשורה כלל וכלל לשאלה לאן אתם הולכים או מה אתם עושים, אלא רק לאיך..המסע הפנימי שלכם מכיל רק צעד אחד, זה שאתם עושים עכשיו..."

ספר שיכול לחולל ניסים בחייכם. על תקן של ספר חובה J

מומלץ גם לצפות בהרצאות של המחבר ביוטיוב ע"י הקלדת שם המחבר:
Eckhart Tolle

שם הספר באנגלית The Power of Now 

חזרה לרשימת הספרים המלאה

עוד ספרים

ספר אימון מעשי ליצירת הרגל של חשיבה חיובית, הכולל שלוש אסטרטגיות אימון שונות. זה לא עוד אוסף  קלישאות ומנטרות, אלא…
האיש שחשב שאשתו היא כובע אוסף סיפורי טיפולים של הנוירולוג אוליבר סאקס. בספר מתאר הסופר/מטפל 24 מקרים טיפול שונים השופכים…
כעסים ורגשות שליליים המודחקים משלבי החיים השונים עלולים ליצור כאבים ומחלות כרוניות כגון עייפות כרונית, גידולים ממאירים ובעיות פיזיות אחרות.…
בספרו "דרך האהבה" מלמד דון מיגל על יצירת  אהבה עצמית בתוכנו,שלמות וקבלה. מסביר איך בכוחה הטבעי  היא  תיצור בחיינו שפע,…
צמיחה כלכלית היא תוצאה של תודעת שפע. אך איך הופכים זאת מקלישאה של רוח העידן החדש לכלי יישומי ליצירת מציאות,…
כוחו של הרגע הזה – מדריך רוחני להארה זהו סיפורו של אדם הסבל שנים רבות מדיכאון עמוק עם מחשבות אובדניות…
המתן

Auto onPageLoad Popup

*אני רוצה לקבל תכנים מעצימים בתחומים הבאים:

כתובת הדוא"ל שתמסרו לא תועבר לכל גורם חיצוני, גם אנחנו שונאים ספאם.